Jivko Jeliazkov

E-mail: info@derida-dance.com
Nationality: Bulgarian
Date of birth: 2 of November 1977

Work experience

2004 – present
Occupation or position held
Art Director of Derida Dance
Type of business or sector
Culture activities- Contemporary dance and theatre
Education and training

2001
Choreography for contemporary dance
Name and type of organisation providing education and training

Victorian colleague of the Art, Melbourne

1999 – 2001
Dance theatre
Name and type of organisation providing education and training
National academy for theatre and film arts ” Krastiu Sarafov”, Sofia, Bulgaria

1995 -1999
Actor for drama theatre
Name and type of organisation providing education and training
National academy for theatre and film arts ” Krastiu Sarafov”, Sofia, Bulgaria

Since 2001, Jivko Jeliazkov has more than 18 created performances.

In 2001 he is the winner of the National Competition “Margarita Arnaudova” for contemporary dance choreography.
In 2004, co founders of Derida Dance.
In 2004 is supervisor of the building and artistic director of the theater of Zanona SA company.
2004 to 2008 is a choreographer of and director of performances:”Hack”,  “Antiphon”, „Saumo”, “Riding The Wind”, “Hanky Pnky”, “Tango on Champs Elysees”, “Obsesión”, “Cielo Rojo”, “Train For Dreamland”, “Tripas de Corazón”, “Ojos Ciegos”, “Depuis La Jour”, “Viva Verdi”, “¾ Moon”, “Space and Time”.
In 2010 co founder of Derida Dance Center- the first center for contemporary dance in Bulgaria.
In 2010 part of the board of the “Guild of the Contemporary performing arts”, part of the “Union of the Bulgarian Actors”
In 2010 Jivko Jeliazkov is artistic director of “ProBiotic for the contemporary dance in Bulgaria” that provides possibility for all the freelancers in Bulgaria, working in the field of the contemporary dance to participate in the daily classes during one year period. The program is supported from “America for Bulgaria” foundation.
2011, Lead workshops in AURA Dance Theatre (Lithuania), Budapest (Hungary), Sofia (Bulgaria)
2011, Choreographer of international co-production ASA (http://www.asa-dance.com ) , part of the project Circle- Connecting dance practices in Europe.
2012,Jivko Jeliazkov lead “Dance PORT Derida”, one year educational and training program for young dancers.
2012, Interactive Room, artistic leader of a project that aims to connect video artists with performers, choreographers, actors

Read more: http://www.derida-dance.com

CURRICULUM VITAE
Pataky Klári

Tanulmányok:
Színház-és Filmművészeti Egyetem – Koreográfus szak
(osztályvezető tanár: Fodor Antal)
1999-2003
ELTE Állam-és Jogtudományi Kar
1995-2001
Hangár Hang-Színiakadémia
1992-1995
Kaffka Margit Gimnázium
1987-1991

Ösztöndíjak:
Fülöp Viktor táncművészeti ösztöndíj (Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma) 2005
Fülöp Viktor táncművészeti ösztöndíj (Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma) 2004

Koreográfiai munkák:

Basta cosi! – 2008
Bemutató: MU Színház

Nagyon jól vagyok, lszi ne keress! – 2007
Bemutató: Tivoli Színház

Pillangó ballada – 2006
Bemutató: Merlin Nemzetközi Színház

Bolero – 2006
Bemutató: Pólusok, Trafó Kortárs Művészetek Háza
Sziget Fesztivál 2006.

Mikor az idő törni kezdett…
Bemutató: Merlin Nemzetközi Színház 2005

Hull az elsárgult…
Bemutató: Merlin Nemzetközi Színház
Különdíj: VIII. Országos és Nemzetközi Kortárs Összművészeti Veszprémi Tánctalálkozó 2005
Különdíj: VII. Országos és Nemzetközi Kortárs Összművészeti Veszprémi Tánctalálkozó 2004
Közönségdíj: 3. Duó Tánc Fesztivál 2004
Sziget Fesztivál 2004

Concerto
RED, Trafó Kortárs Művészetek Háza
19. Nemzetközi Hannoveri Koreográfus Verseny döntője
2005

Lépni sem, nézni sem… – 2003
Fődíj és közönségdíj: 2. Duó Tánc Fesztivál
Sziget Fesztivál 2003
Tempus Art Fesztivál, Roznava, Szlovákia,2004
Grazer Tanz Theater Tage, 2005

A katona története – 2004
Inspiráció 2002, Trafó Kortárs Művészetek Háza
18. Hannoveri Nemzetközi Koreográfus Verseny döntője
Tempus Art Fesztivál, Roznava, Szlovákia, 2004
Grazer Tanz Theater Tage, 2005

HORVÁTH CSABA

1983 – 87

Táncművészeti Főiskola – néptánc tagozat

1987 – 92

A Honvéd Együttes szólistája

1992 – 95

A Tranz Danz kortárs táncegyüttes tagja

1995 – 98

A Sámán Színház táncosa és koreográfusa

1996.

ALAKOSKODÓK (koreográfia: Magyar Éva, Horváth Csaba)

Az Évad Legjobb Alternatív Előadása díj

Soros Stúdiószínházi Fesztivál Fődíja

Kísérleti Színházak 9. Nemzetközi Fesztiválja, Kairó: a Legjobb rendezés díja

International Mime Festival, London

1997.

DUHAJ – Sámán Színház az Új Színházban (koreográfus: Horváth Csaba, zene: Dresch Mihály)

Edinborough-i Fesztivál, Herald Angel díj

Veszprémi Összművészeti Fesztivál: a Legjobb férfi előadó díja

1998.

A Közép-Európa Táncszínház táncosa és koreográfusa

TŰZUGRÁS (koreográfus: Horváth Csaba, zene: Dresch Mihály)

V. Alternatív Színházi Szemle: Budapest Főváros Önkormányzat Fődíja

1999.

SZÉP CSENDESEN (koreográfia: Horváth Csaba, zene: Dresch Mihály)

II. Veszprémi Összművészeti Fesztivál: a zsűri Zenei díja

Kísérleti Színházak 11. Nemzetközi Fesztiválja, Kairó: a zsűri “Innovatíve” különdíja

ŐS K. (városi busman) (koreográfus: Horváth Csaba)

VII. Nemzetközi Tánckonferencia és Előadói Fesztivál, Bytom

Nemzetközi Táncfesztivál, Krakkó

III. Veszprémi Összművészeti Fesztivál: a Zsűri előadói díja

III. Teatarfest Sarajevo: a legjobb előadás Fődíja

2000.

A Közép-Európa Táncszínház Művészeti vezetője.

SZARVASHAJNAL (koreográfus: Horváth Csaba, zene: Dresch Mihály)

Budapesti Tavaszi Fesztivál: a Kortárs Táncfesztivál Díja

ALKONYODÓ (koreográfus: Horváth Csaba)

2001.

NERO, SZERELMEM (koreográfus: Horváth Csaba) – a nyíregyházi Móricz Zsigmond Színház és a KET koprodukciója

IV. Veszprémi Összművészeti Fesztivál: a Fesztivál fődíja

Bartók Béla: A CSODÁLATOS MANDARIN (Budapesti Tavaszi Fesztivál, Mandarinok Fesztiválja, koreográfus: Horváth Csaba)

A CSODÁLATOS MANDARIN néma verziója MANDARIN címmel került bemutatásra.

Stúdiószínházi Fesztivál Fődíja

V. Veszprémi Összművészeti Fesztivál: a Fesztivál fődíja

ETNA – táncfantázia (Millenáris Teátrum, Budapest, koreográfus: Horváth Csaba)

Harangozó-díj

A 2000/01-es évad Kritikusok díja

2002.

Kurzust vezet a Harvard University-n Bostonban.

BARBÁROK (koreográfus: Horváth Csaba) – a nyíregyházi Móricz Zsigmond Színház és a KET koprodukciója

VI. Veszprémi Összművészeti Fesztivál: POST SCRIPTUM díj, és a Fotósok különdíja

2003.  

DÓ RÉ MI – táncszínház gyermekeknek és szülőknek (koreográfus: Horváth Csaba)
II. Kaposvári Gyermek. és Ifjúsági
Színházak Biennáléjának III. díja
ORFEUSZ – két részben: Ketten, Orfeusz- (koreográfus: Horváth Csaba, film: Szász János, zene: Lux Nox Együttes)

THEALTER INTERNATIONAL – IX. Alternatív Színházi Szemle, Szeged (SZASZSZ): a Legjobb táncszínházi előadás díja

SZINDBÁD (koreográfus: Horváth Csaba, zene: Cserepes Károly) – a nyíregyházi Móricz Zsigmond Színház és a KET koprodukciója

VII. Veszprémi Összművészeti Fesztivál díja

2004.

MEDEIA (koreográfus: Horváth Csaba)
THEALTER INTERNATIONAL – X. Alternatív
Színházi Szemle, Szeged (SZASZSZ): a Legjobb előadás díja
Kurzust vezet a Harvard University-n Bostonban.
CÉDRUS (Millenáris Teátrum, Budapest, rendező-koreográfus: Tanaka Min) – táncművész

NAGYVÁROSI IKONOK (koreográfus és táncolja: Horváth Csaba)

A NÉGY ÉVSZAK (koreográfus: Horváth Csaba, zene: Vivaldi) – a Nemzeti Táncszínház és a KET koprodukciója

2005.

FORTE (koreográfus: Horváth Csaba, zene: Dmitri Sosztakovics) – a Nemzeti Táncszínház és a KET koprodukciója

KÁIN-ÁBEL (koreográfus: Horváth Csaba) – a Még 1 Mozdulatszínház és a Közép-Európa Táncszínház koprodukciója

Színházi előadásokhoz készített koreográfiák:

Peter Weiss: MARAT/SADE (Gyulai Várszínház, Rendező: Szász János, 2000.)

Akutagawa – Müller Péter: A VIHAR KAPUJÁBAN (Móricz Zsigmond Színház, Nyíregyháza, Rendező: Telihay Péter, 2000.)

Brecht: A KURÁZSI MAMA (American Repertory Theatre, Boston, Rendező: Szász János, 2001.)

Peter Weiss: MARAT/SADE (American Repertory Theatre, Boston, Rendező: Szász János, 2002.)

Katona József: BÁNK BÁN (Nemzeti Színház, Budapest, Rendező: Vidnyánszky Attila, 2002.)

Wedekind: A TAVASZ ÉBREDÉSE (American Repertory Theatre, Boston, Rendező: Szász János, 2004.)
Brecht:
A KAUKÁZUSI KRÉTAKÖR (Norvégia, Oslo, Det Norske Teatret, Rendező: Szász János, 2004.)

Mihail Bulgakov: A MESTER ÉS MARGARITA (Nemzeti Színház, Budapest, Rendező: Szász János, 2005.) 

PASSIÓ (Zsámbéki Színházi Bázis – Gyulai Várszínház – Közép-Európa Táncszínház, Zsámbék, Rendező-koreográfus: Horváth Csaba, Társrendező: Sopsits Árpád, 2005.) 

Szophoklész, Euripidész: ÉLEKTRA (Örkény István Színház, Rendező: Bocsárdi László, 2006.)

Díjak:

Harangozó Gyula-díj (2001)

A Táncművészek Szövetségének díja: az Évad Legjobb Alkotója (2003)

Imre Zoltán koreográfusi díj (2004)

Gundel-díj (2004)

VLAD’KA MALÁ

Születési dátum, hely:1975.02.21., Prága, Csehország
Tel.: 00 36 20 288 3153
E-mail: vladka.tanc@gmail.com
Tanulmányok:
1986-1993 Prágai Balett Intézet, Cz
1993-1996 Codarts, Rotterdami Táncakadémia, NL
Munka:
1992- Tanec Praha, Nemzetközi Kortárstánc és Fizikális színház Fesztivál
1996-1997 Dansend Hart Táncegyüttes, Utrecht, NL
1997-1998 Itzik Galili Táncegyüttes, Amsterdam, NL
2002-2006 Balance Stúdió, Budapest, HU
2006-2007 Hreyfing Stúdió
Iceland Dance Company
Listdansskóli, Reykjavík, Izland

2007-től tanítok moderntánc technikát a Budapest Kortárstánc Főiskolán.

Vendégtanár:
Közép-Európa Táncszínház
Duda Éva Társulat
Színház és Filmművészeti Egyetem
Magyar Táncművészeti Főiskola
Budapest Táncszínház (Elit képzés)
Mu-Terminál
Klassisk Balett Skola

Saját koreográfiák:
2008 Mennék… (Lábán-díjra jelölték)
2009 Bárki és 6×1
2010 Per Pillanat
2011 Közép-Európa Táncszínház: Shakespeare mesék
(koreográfus, alkotói együttműködésben Gergye Krisztián rendezővel
és Tárnok Marica bábművésszel)

SZÖGI CSABA

kulturális szervező, menedzser, együttes- és színházvezető, táncpedagógus, táncművész, koreográfus

Tizenegy évesen kezd el táncolni, tizennégy évesen már szólótáncos, tizenkilenc évesen csoportot vezetett, húsz évesen saját együttest, huszonnyolc évesen professzionális társulatot. Előadói, alkotói, pedagógusi munkája mellett már fiatalon egyre nagyobb szerepet vállalt, mint kulturális szervező, menedzser. Fesztiválokat szervezett és alapított, tematikus sorozatokat indított. A nevéhez kötődik számos, immár nagy múltra visszatekintő rendezvény elindítása többek között a Nemzetközi Monotánc Fesztivál és az IKF – Ifjú Koreográfusok Fóruma is. Megreformálta, majd nyolc éven át szervezte a független színházak legnagyobb seregszemléjét az Alternatív Színházi Szemét Szegeden és Debrecenben. 2000-ben a Budapesti Tavaszi Fesztiválon az első Kortárs Tánc Találkozó koordinátora, szerkesztője volt a magyar televízió számos táncos sorozatának (Szép magyar táncok, Táncra ítélem magamat – koreográfus portrék). 2001-ben megalapította a Bethlen Galériát, amelybe, havi rendszerességgel rendeznek kiállításokat. A Bethlen Kortárs Táncműhely 2011 év végi megszűnésekor, új befogadó színházat alapított, amelyben elsődleges szerepet kap, az általa kitalált TalálkozásokAmbícióPárbeszéd és Fókusz tehetségprogramok, a tánc, a színház és a zene, a fotó az összművészetiség jegyében. A Bethlen téren, 2012-től elindított három új fesztivált is, a SISSI Őszi Tánchetet, a határon túli színházi és tánc műhelyeket bemutató Vendégváró Fesztivált és a környezettudatosságra nevelő Globe Feszt-et, és az általános iskolásoknak a Nyári Pinokió Színházi Alkotótábort, amelyeket az óta, minden évben sikerrel rendeznek meg. Mindezek mellett számos szakmai szervezetben és szakértői testületben vállalt és vállal, aktív szerepet, több civil szervezetben önkéntesként segít.

ÖNÉLETRAJZ

1960                június 27-én született Szegeden
1972-1979        ÉDOSZ Szeged Táncegyüttes, mesterei Born Miklós, Zsoldos Ildikó, Nagy Albert, Tímár Sándor, Novák Ferenc, Molnár Lajos, Sajti Sándor, Varga Zoltán
1975                Első színházi szólószerepe: Seregi László: Székelyfonó (Szegedi Nemzeti Színház)
1975-1979       Néptánc és népzenei gyűjtő utakban vesz részt (Apátfalva, Sándorfalva, Tápé, Méhkerék, Elek, Kétegyháza, Madocsa, Decs, Kalocsa, Szék, Székelyföld)
1979                A szegedi Tömörkény István Művészeti Középiskolában középfokú előadóművészi diplomát szerez, mestere Ugjai Ilona
1979-1988       A Bihari János Táncegyüttes szólistája, utánpótlás csoport vezetője, Novák Ferenc asszisztense – itt készíti első koreográfiáját
1979-1981       Vidéki néptánc együttesekben eredeti anyagokat tanít: Nyíregyháza, Győr, Kalocsa, Dunaújváros, valamint az amszterdami Nemzetközi Folklór Táncszínházban
1980                „A” kategóriás előadóművészi működési engedélyt szerez
1980-1989       A Dunaújvárosi Vasas Táncegyüttes művészeti vezetője, tanára és koreográfusa. Szervezői és oktatói munkájának eredménye: 500 fős utánpótlásrendszer, 45 fős nagy együttes, 3 saját alapítású folk zenekar és egy új táncszínházi stílus
1982-               Önálló alkotásai mellett rendszeresen tervezi különböző színházak előadásainak mozgásait, és készíti „alkalmazott” koreográfiáit.
1983                A dunaújvárosi „Alkotóműhely” kitalálója és alapítója, tagok: Énekes István, Janek József, Bognár József, Szűcs Elemér
1983-1987       Sorkatona, majd vendégművész Honvéd Együttesben, a Népművelési Intézet Néptáncosok Szakmai Háza munkatársa
1984-1988       Az Állami Balett Intézetben (Magyar Táncművészeti Főiskola) pedagógusi diplomát szerez
1986-1991       A Győri Balett vendégművésze
1987                A Művelődési Minisztérium Eötvös Alapítványától alkotói ösztöndíjat kap
1987-1988       Az MTV „Szép magyar táncok” és „Koreográfus portrék” sorozatainak szerkesztője
1988                Énekes Istvánnal átveszi a Népszínház Táncegyüttes (NSZT) vezetését,  amelynek új nevet adnak megszületik a Közép-Európa Táncszínház (KET)
1990                A KET első gyerekeknek szóló táncszínházi előadásával (Mesenincs királyfi) új műfaj születik
2003-2007       A Szegedi Alternatív Színházi Szemle /SZASZSZ/ kitalálója és szervezője
2005-2007       A Dunaújváros Táncszínháza művészeti vezetője, amelynek új nevet ad: Bartók Táncszínház., Énekes Istvánnal a Bartók Táncszínház művészeti projektvezetővel új fesztivált szervez Dunaújvárosban, MONOTÁNC néven
2006                Ismét elvállalja a KET Egyesület elnöki feladatok mellett a művészeti vezetést is.
2007-2011       Dunaújvárosban két év után, hét bemutatók követően, lemond a Bartók Táncszínház művészeti vezetéséről, ahol felkérik művészeti projektvezetőnek
2007-2008       Az Előadó-művészeti törvényt előkészítő bizottság tagja
2008-2009       A Debrecenbe költöztetett Alternatív Színházi Szemle vezetőségének tagja
2011                A Magyar Táncművészeti Főiskola MA képzésén sikeres államvizsgát tesz, és Táncmester diplomát szerez. Elindítja tehetségkutató és gondozó programját fiatal táncosok részére, a nyári két hónapos intenzív képzést biztosító KET-Terminál workshopot
2012                Az újra nyitó Bethlen Téri Színház művészeti igazgatója
2013                Kitalálója és fő szervezője a határon túli színházi műhelyeket bemutató sorozatnak, amely a „Vendégváró Fesztivál” névvel kerül megrendezésre. Első vendég: Figura Stúdió Színház (Gyergyószentmiklós), elindítja óvodásoknak és általános iskolásoknak szóló Gloobe Feszt-et, amely fókuszában a környezetvédelem, a környezet tudatos élet áll, általános iskolásoknak elindul a nyári Pinokkió Színházi Alkotótábor, nyílt pályázaton meghirdeti az új koreográfus nemzedék számára az Ifjú Koreográfusok Fórumát (IKF)
2014                Második Vendégváró Fesztivált, vendég: M Studio Színház (Sepsiszentgyörgy) a Magyar Táncművészek Szövetsége felkéri a Nemzeti Táncprogram előkészítő bizottság tagjának
2015                Harmadik Vendégváró Fesztivál, vendég az András Lóránt Társulat (Marosvásárhely), a Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal, Vizsgabizottság Elnöknek nevezi ki. A Magyar Táncművészek Szövetsége elnökségének felkérésére az Előadó-művészeti törvényt módosító javaslatokat kidolgozó, táncművészeti szakmai bizottság munkájában vesz részt. Nyílt pályázati formában elindítja a fiatal színházi rendezőknek bemutatkozási lehetőséget nyújtó „Találkozások” tehetséggondozó programot
2016                Negyedik Vendégváró Fesztivál, vendég a Váróterem Projekt (Kolozsvár). Felkérik konzulensnek a „Staféta – Előtted az utódod!” pályázatok szakmai értékelését végző bizottságba., az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő, Hazai Programok Igazgatósága Köznevelési és Felsőoktatási Támogatások Osztálya meghívja a Nemzeti Tehetség Program pályázatértékelő szakmai bizottságba
2017                Ötödik Vendégváró Fesztivál, vendég az Aradi Kamaraszínház. Párbeszéd koncertsorozatot indít, havi rendszerességgel, népzenei, világzenei, jazz és kísérleti zene képviselőivel. A Magyar Táncművészek Szövetsége felkéri, hogy vegyen részt a Táncművész átképzési modell kidolgozó szakértői csoport munkájába
2018                Hatodik Vendégváró Fesztivál, vendég a Nagyváradi Szigligeti Színház három tagozata. Oktat a Werk Akadémia táncművészeti menedzser képzésén és a Magyar Táncművészeti Egyetemen
2019                Hetedik Vendégváró Fesztivál, vendég a székelyudvarhelyi Tomcsa Sándor Színház, valamint az Udvarhely Néptáncműhely. A Magyar Táncművészeti Egyetemen, egyetemi adjunktusnak nevezik ki, ahol Társulatmenedzsmentet tanít

TÁRSADALMI MUNKÁK, SZAKMAI SZEREPVÁLLALÁSOK:

 

1986-   Magyar Táncművészek Szövetsége (MTSZ) tagja, 1999-2011 elnökségi tag
1991 Kortárs Táncszínházi Egyesület tagja, 1996-1999 vezetőségi tag
1991 Közép-Európa Táncszínház Alapítvány, titkár 1997-ig
1991 Alternatív és Független Színházak Szövetsége (AFSZSZ) tagja, 2003-2010 alelnök
1997-   Közép-Európa Táncszínház Egyesület, alapító tagja, elnök
2001-   ASSISTEJ Magyar Központ tagja, 2015-től elnökségi tag
2002 Kortárs Táncalkotók Szakmai Társaságának alapító tagja
2004-   Magyar Koreográfusok Társasága (MKT) alapító tag, 2004-2008 elnökségi tag
2004 Harangozó Gyula Díj kuratórium tagja 2010-ig
2004-   Zalai Kamaratánc Fesztivál zsűritag
2004 Magyar Táncművészeti Kerekasztal tagja, AFSZSZ delegált
2004 Szerzői Jogi Szakértő Testület tagja 2010-ig
2004 Fülöp Viktor Táncművészeti Ösztöndíj Kuratórium tagja 2012-ig
2004 Előadó-művészeti Tanács tagja az MTSZ delegáltja, 2010-ig
2011-   Hagyományok Háza Baráti Kör, önkéntes
2015-   Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal, OKJ vizsgabiztos kinevezés
2016-   STAFÉTA „Előtted az utódod” pályázatokat elbíráló konzulens
2017-  Bihari János Kulturális Egyesület tagja
2017-   Szegedi Papucsért Alapítvány, a kuratórium elnöke
2018-   Magyar Művészeti Akadémia, köztestületi tag

 

DÍJAK, KITÜNTETÉSEK:

 

Junior-díj (1975)
A Népművészet Ifjú Mestere (1975)
Aranysarkantyús Táncos (1975, 1977)
KI MIT TUD? Szólótánc-díj (1977)
Örökös Aranysarkantyús Táncos (1979)
Négyszeres nívódíjas koreográfus (1985, 1986, 1988, 1989)
Dunaújvárosi Fiatalokért emlékplakett (1987)
Magyar Köztársasági Érdemrend Kiskeresztje (1998)
A Magyar Kultúra Lovagja (1999)
Harangozó Gyula-díj (2003)
A Szent György Lovagrend Nagykeresztje (2006)
Imre Zoltán-díj (2009)
Táncművészetért-díj (2010)
Pro Urbe Erzsébetvárosért-díj (2017)
Magyar Érdemrend Tisztikeresztje (2017)
Magyarország Érdemes Művésze (2019)

Főbb szerepei:

Novák Ferenc:
Hegyen völgyön lakodalom / Szeged
Szüret / Szeged
Boszorkányok, varázslatok / Szeged
Vásár / Szeged
Májusjárás / Szeged
Verbunk / Bihari
Passió / Bihari
Magyar Elektra / Honvéd
Szarvassá változott fiak / Honvéd

Foltin Jolán:
Párbeszéd / Bihari
Kalotaszegi Pár / Bihari
Ugróslány / Bihari – Honvéd
Kőmíves Kelemenné / Bihari
Gyermekjátékok / Bihari
Páros / Bihari
Párválasztó / Bihari

Kricskovics Antal:
Ősi elégiák / Fáklya Táncegyüttes

Szigeti Károly:
Ellentétek / Bihari

Györgyfalvay Katalin:
Bújócska II. / Bihari

Markó Iván:
Jézus az Ember fia / Győri Balett
Párizs gyermekei / Győri Balett
A haza gyermekei / Győri Balett

Janek József:
Féldallam / Dunaújváros

Szögi Csaba:
Crescendo / Dunaújváros
Egy kiáltás képei / KET
Mortadello / KET
Raszputyin az ördög / KET
Puszta / KET

Horváth Csaba:
Tűzugrás / KET
Szép csendesen / KET
ŐS K. / KET
A csodálatos mandarin / KET
Mandarin / KET
T.E.S.T. II. / KET

Koreográfiái:

Legények / Bihari
Crescendo / Dunaújváros
Allegro / Dunaújváros
Siculicidium / Dunaújváros
Új Városi Táncok / Dunaújváros
Pódium / Dunaújváros
Fehér szelek / Dunaújváros
Szerelem / Dunaújváros
Sisyphos / Dunaújváros
I.M. Örkény István “Egypercesek” / Dunaújváros
Szerelmi Etűd / Dunaújváros
A csodálatos mandarin / Dunaújváros
Az utolsó tangó / Dunaújváros
Egy kiáltás képei / KET / Józsefvárosi Színház
Etűdök népzenére / KET / Józsefvárosi Színház
Variációk 5 tételben / KET / Józsefvárosi Színház
Mesenincs királyfi / KET / Józsefvárosi Színház
Elígért boldogság / KET / Thália Színház
Hová, hová Hétrőfös? / KET / Nemzeti Színház
Mortadello Op.21 / KET / Katona József Színház
Bulgakov: Mester és Margarita / KET / Nemzeti Színház
I.M. P.P. Pasolini – Viperafészek / KET / SHURE Stúdió
Liszt Ferenc: Magyar Rapszódiák / KET / Budavári Nyári Theatrum
Orf: Carmina Burana / KET / AGRIA Játékok Eger
A Hétrőfös visszatér / KET / Bethlen
Raszputyin az Ördög ? / KET / Thália Színház
Betonkoszorú / Dunaújváros
Puszta / KET

Színházi munkái:

Marton-Novák: Kőműves Kelemen / Pesti Színház(1982.)
Petrik József: Irma, te édes! / Józsefvárosi Színház
Beke Sándor: Fösvény / Józsefvárosi Színház
Kerényi-Novák: Fehér Anna / Nemzeti Színház
Beke Sándor: KaliguLÓ /Jókai Színház Komárno
Petrik József: Charlie nénje / Józsefvárosi Színház
Beke Sándor: Mária Evangéliuma / Bástya Színház Komárno
Kincses Elemér: Egy szerelem három éjszakája / Nemzeti Színház
Sík Ferenc: A különc / Várszínház
Beke Sándor:Két Úr szolgája / Jókai Színház Komárno
Schlanger András:Kísértetcsárdás / Radnóti Színház
Horváth Zoltán: Parasztbecsület / Magyar Állami Operaház/Ferencvárosi Ünnepi Játékok
Dávid Zsuzsa: A Dzsungel könyve / Gárdonyi G. Színház Eger
Beke Sándor: Mária Evangéliuma / Agria Nyári Játékok
Dávid Zsuzsa: Chioggiai csetepaté / Gárdonyi G. Színház Eger
Garas Dezső: Dandin György / Odry Színpad
Beke Sándor: Egri Csillagok / Agria Nyári Játékok
Ruszt József: Varázsfuvola / Kiscelli Romtemplom
Beke Sándor: Az ember tragédiája / Gárdonyi G. Színház Eger
Valló Péter: Íphigeneia Auliszban / Radnóti Színház
Beke Sándor: István a király / Agria Nyári Játékok
Vidnyászky Attila: Sardaffass a hímboszorkány- Zsámbéki Nyári Színház
Dér András: Sade Márkiné / Gárdonyi G. Színház Eger
Beke Sándor: Bánk bán / Gárdonyi G. Színház Eger
Dér András: Szent Iván Éji Álom / Budafok, Vojnovics-Huszár Villa
Ádám Tamás: Mágnás Miska / Katona J. Színház Kecskemét
Ádám Tamás: Mátyás Mesék / Katona J. Színház Kecskemét
Ádám Tamás: A revizor – Katona J. Színház Kecskemét
Ádám. Tamás: A mi Józsink – Katona J. Színház Kecskemét
Ádám. Tamás: Szarvaskirály – Zalai Nyári Játékok
Béres Attila: Cigányszerelem – Szegedi Szabadtéri Játékok (2009.)

Goda Gábor

(Budapest, 1960)

rendező-koreográfus

Az Artus alapítója és művészeti vezetője

https://artus.hu/tarsulat/goda-gabor/ felületen találhatóak meg Goda Gábor írásai, munkái és ezzel együtt teljes az önéletrajz.

Ifjúkorában csellózni tanul, versenyszerűen öttusázik.

1978–79 Egy év katona kötelezettség ponton hidászként.

1979-től a Budapesti Műszaki Egyetem Építőmérnöki Karán hídtervezőnek tanul, melyet a harmadik évben megszakít.

1981-ben kezdi meg színházi és tánc tanulmányait M. Kecskés András pantomim együttesében a Corpusban, melynek 1984-ig tagja.

1982-ben találkozik Fülöp László (1931-2016) építész-képzőművésszel, akit élete végéig mentoraként tisztel és barátjaként szeret.

1983-84-ben a Kecskeméti Katona József Színház mozgásszínház tagozatának tagja (rendező: Malgót István)

1984–85 Mozgásszínház rendezést tanul a Budapest Népművelési Intézet szervezésében. Mestere Kárpáthy Zoltán.

1985-ben megalapítja társulatát az Artus-t. Azóta dolgozik, mint az előadások szerzője, koreográfus, rendező, előadóművész.

1986 óta foglalkozik Kontakt Improvizációval (mesterei: Steve Paxton, Jozef Nadj, Mark Tompkins)

1992-94-ben Kálmán Ferenccel megalakítja és vezeti a Kortárs Tánc- és Színházi Műhelyt a MU színházban.

1997-ben létrehozza az Artus Kortárs Művészeti Stúdiót.

2000-től tanulja, gyakorolja, majd oktatja a Tai Chi Chuan művészetét

2005-ben Koreográfus Diploma a Színház- és Filmművészeti Egyetemen.

2006-ban kidolgozza a WEIGHT-FLOW-CONTACT (az emberi kapcsolatok) önismereti mozgástréningjét.

2010-ben beindítja az egy napos KÉRÉSZ MŰVEK „performansz-kocsma” sorozatát.

2010. május 22. (Pilis) az első Egy-Nap-Fordulat. (24 óra alatt egyszer körbe fordul a saját tengelye körül,) További fordulatok: 2011. január 6. (Negev sivatag), 2011. június 22. és 2012. június 22. (Pilis)

Nemzetközi koprodukciók:

1994-ben 3 hónapot dolgozik társulatával Új-Zélandon koprodukcióban az aucklandi Human Garden (Shona McCullagh) tánctársulattal közösen.

1994-ben Zürichben dolgozik először a svájci Carambole Theaterrel, akiknek később még két előadást rendezett.

1995-ben Koprodukcióban dolgozik az izraeli Vertigo társulattal, Jeruzsálemben és Budapesten.

2006-ben Egy hónapot dolgozik társulatával Mexikóban a Maja idő és árnyék című projekten, koprodukcióban az amerikai Thunder Bay és a román Toaca színházzal, melynek folytatásaként 2007-ban társulatával egy újabb hónapot dolgozik az USA-ban Új-Mexikóban a Hermész 13 előadáson.

Oktatások, kontakt improvizációs tréningek, kreatív műhelyek és szakmai előadások:

Magyarország: Budapest Színház és Filmművészeti Egyetem, Budapest Tánciskola, Debrecen

Németország: Bonn (1987)

Ausztria: Graz (1987, 1988)

Újzéland: Auckland Art Academy, Wellington, Dunedin, Queens-Churche (1994)

Svájc: Wasserwerk (1993), Zürich Opera (1995)

Izrael: Jerusalem Dance Academy (1995)

USA: New York – Guggenheim Museum (2000), Santa Fe (2007)

Nagy-Britannia: Royal Scottish Academy of Music and Drama (2002,2006,2009)

Szlovákia: Letene (2004), Academy of Arts in Banska Bystrica (2014)

Mexikó: Palenque – Panchan, San Cristobal (2006)

Hollandia: Utrecht

Díjak

Személyes díjak és kitüntetések:

2018 Eck Imre díj

2016 Lábán Rudolf díj (a Cseppkánon előadásáért)

2015 Imre Zoltán díj

2008 A Magyar Köztársaság Érdemes Művésze kitüntetése

2006 Az év alkotója – A Magyar Táncművészek Szövetségének díja

2006 Lábán Rudolf díj (a Rókatündérek előadásáért)

1997 Harangozó Gyula díj (állami kitüntetés) művészi munkásságáért

Fesztivál és egyéb díjak:

Raj Összművészeti külön díj

XIX. A Tánc Fesztiválja, Veszprém

Arany-légy Fődíj

XV. Veszprém, a Tánc fesztiválja, Összművészeti Fesztivál, 2012

Sztélé Fődíj – X. Veszprémi Nemzetközi Összművészeti Fesztivál, 2007

Don Quijote Mauzóleum A legjobb tér és a legjobb pillanat
XII. Szegedi Alternatív Színházi Szemle, 2006

Don Quijote mauzóleum Fődíj – IX. Veszprémi Összművészeti Fesztivál, 2006

Rókatündérek „A legjobb alternatív színházi együttes” díja a Fővárosi Önkormányzat Kulturális Bizottságától, 2005

Hókirálynő Zsűri különdíja – a kreatív előadásmódért,

III. Gyermekszínházi Szemle, Budapest, 2005

Káin kalapja „Original Theatrical Language” díját Novgorod, „King of Fairy Tales” fesztivál. 2005

Retina Legjobb koreográfia a X Alternatív Színházi Szemlén, 2004

Hókirálynő Közönségdíj a IV. Táncfesztiválon Győrben, 2004

Osiris tudósítások A Nemzeti Kulturális Örökség Megosztott díja a XV. Magyar Stúdiószínházak Fesztiválján, 2004

Osiris tudósítások Legjobb rendezés Kairóban a XV. Nemzetközi Kísérleti Színházi Fesztiválon, 2003

Osiris tudósítás Fődíj a Bárka Stúdiószínházak fesztiválján, 2003

Osiris tudósítás Fődíj a Veszprém Összművészeti Fesztiválon, 2003

Káin kalapja Total Theater Awartd jelölés Edinburghban, 2002

Káin kalapja Összművészeti fődíj, Veszprémi Fesztivál, 2001

Gázszív Fődíj az Alternatív Színházi Szemlén, 2000

Portré C Fesztivál díj a miskolci Magyar Színházak Fesztiválján, 2000

Chinvat Fődíj a Veszprémi Összművészeti Fesztiválon, 2000

Portré C Fődíj a Veszprémi Összművészeti Fesztiválon, 1999

Turul Fődíj a szarajevói nemzetközi színházi fesztiválon, 1999

1/8 mm man Legjobb rendezés díja, a VIII. Kairói Színházi Fesztiválon, 1996

Turul Színikritikusok fődíja, és a legjobb szcenika díja az V. Kairói nemzetközi Kísérleti Színházi Fesztivál, 1993

Turul “az év legjobb alternatív előadása” – A Fővárosi Önkormányzat Kulturális Bizottságának díja, 1992

Kaval Fődíj a III. Budapest Új Táncversenyen, 1986

Déja vu Közönség díj az I. Budapest Új Táncversenyen, 1984

Előadásait az alábbi országokban mutatták be:

Ausztria, Belgium, Bosznia, Csehország, Egyiptom, Franciaország, Görögország, Hollandia, Horvátország, India, Izrael, Lengyelország, Macedónia, Mexikó, Nagy-Britannia, Németország, Olaszország, Oroszország, Románia, Spanyolország, Svájc, Szlovákia, Szlovénia, Tunézia, Ukrajna, Új-Zéland, USA

Gustavo Ramírez Sansano (1978 San Fulgencio, Spain) has been Artistic Director of Luna Negra Dance Theater (2009-2013), and now he combines his work as a choreographer freelance with the direction of TITOYAYA, the company he founded on 2006 in Spain with Veronica Garcia Moscardo. Sansano has been the recipient of numerous awards for his choreography, including first prize at the Ricard Moragas Competition in Barcelona (1997), Prix Dom Perignon Choreographic Competition in Hamburg (2001), and Premio de Las Artes Escénicas de la Comunidad Valenciana (2005). He has been commissioned to create works Many Companies such as Alvin Ailey, Nederlands Dans Theater, Compania Nacional de Danza, Hubbard Street Dance Chicago, Luzerner tanz Theater, Ballet BC, The Hamburg Ballet, Atlanta Ballet, Ballet Hispánico, Luna Negra Dance Theater among others. As a dancer, Sansano was part of the most prestigious companies such as Ballet Joven de Alicante, Ballet Contemporaneo de Barcelona, Ballet de la Comunidad de Madrid/Victor Ullate, Nederlands Dans Theater II and Hubbard Street Dance Chicago doing some original works by Jacopo Godani, Hans Van Manen, Jiří Kylián, Ohad Naharin, Johan Inger, Paul Lightfoot, Victor Ullate and many more.
Gustavo was chosen by the magazine POR LA DANZA for its 15th anniversary as one of the ‘Fifteen Choreographers to Watch’(2004) Dance Magazine featured Luna Negra’s Artistic Director, Gustavo Ramírez Sansano, ’25 to Watch’(2011), and named a ‘Chicagoan of the Year in Arts & Entertainment’ by the Chicago Tribune (2012) and in June 2017 was chosen by the APDCV  for its 30th anniversary as ‘Outstanding Valencian choreographer‘
also has created a few operas with Chicago Opera Theater (Andreas Mitisek) “María de Buenos Aires”, Opera Omaha (James Darrah) “Semele ” , Bard SummerScape “Iris”(James Darrah) and Philip Glass’s  Les Enfants Terribles (James Darrah)
Along his time creating he has work with Luis Crespo as Set Design for most of his productions.
Also has collaborated with other artist such as David Delfin, Angel Sanchez, Nicolas Fischtel, Bregje van Balen, Gelson Amaran to name a few.

He has been invited to numerous Schools and Universities all over the World, including  Centro Coreográfico Gallego (Spain),  Scottish Dance Theatre (Scotland), Conservatorio superior y professional de danza de Valencia (Spain), Springboard Danse Montréal (Montreal-Canada), The Juilliard School (New work City-USA), Escuela Municipal de Música y danza de Torrevieja(Spain), Institut del Teatre de Barcelona (Spain), the school of the Jacob’s Pillow (Boston-USA), Daf Dance Arts Faculty.(Rome- Italy) CalArts-California Institute of the Arts(Los Angeles-USA), Butler University (Indianapolis, U.S.A.), Escuela Moderna de Música y Danza (Santiago-Chile),Copenhagen Contemporary Dance School, among other.

Choreographic Works

ALVIN ALLEY- New York, New York, USA
2017 Victoria

AUGSBURG BALLET – Germany
2018 18+1

ATLANTA BALLET – Atlanta, U.S.A.
2016 El Beso

ABC DANCE COMPANY – St. Polten, Austria
2002 One for all

AGORA PROJECT – Reggio Emilia , Italy
2017 Flabbergast

BALLETMET – Columbus, Ohio, USA
2016 CARMEN.maquia (Full evening)
2014 Lovely Together
2014 18+1
2002 En vez de

BALLET HISPANICO – New York, New York, USA
2018 Espiritus Gemelos
2016 Flabbergast
2014 El Beso
2014 CARMEN.maquia (Full evening)

BALLETBC – Vancouver, British Columbia, Canada
2015 Consagración
2014 Lost and Seek

BALLET DE CARMEN ROCHE – Madrid, Spain
2003 Érase otra vez

BALLET DE TEATRES DE LA GENERALITAT VALENCIANA – Valencia, Spain
2006 Viñetas

BALE TEATRO GUAIRA – Curitiba, Brazil
2014 La Cinderela

BADORA DANCE COMPANY – Budapest, Hungary
2011 Lo que no se ve

BODYTRAFFIC – Los Angeles , U.S.A.
2016 Bounce

BUDAPEST DANCE THEATER – Budapest, Hungary
2009 Flabbergast

BUTLET BALLET – Indianapolis, Indiana, U.S.A.
2013 Camino

BALLETTO DELL’ESPERIA – Turin, Italy
2009 Caliban

CALARTS-CALIFORNIA INSTITUTE OF ARTS -Los Angeles , USA
2017 18+1

COMPAÑÍA NACIONAL DE DANZA – Madrid, Spain
2009 Chapter 10

HAMBURG BALLET – Hamburg, Germany
2002 Un peso en la Espalda

JOVE COMPANYA DE ALICANTE , Spain
2018 Recortes

GYÖRi BALLET – Gyor, Hungary
2008 Gaudi (Full Evening)

HUBBARD STREET DANCE CHICAGO – Chicago, U.S.A.
2015 I Am Mister B

JULLIARD – New York, New York, USA
2017 1000 thoughts

JUNIOR BALLET OF GENÉVE – Geneve, Switzerland
2009 Flabbergast

LUZERNER THEATER – Lucerne, Switzerland
2015 Giselle (Full Evening)

LUNA NEGRA DANCE THEATER – Chicago, U.S.A.
2012 CARMEN.maquia (Full Evening)
2012 En busca de
2012 18+1
2011 Not Everything
2011 Moniquilla y el Ladron de Risas (Full Evening)
2010 Toda una Vida
2004 Luna de Miel
2004 Vamos a contar mentiras
2002 Flabbergast

MM CONTEMPORARY COMANY – Reggio Emilia, Italy
2016 Le Silfidi

NATIONAL DANCE COMPANY WALES  – Cardiff, United Kingdom
2011 Quixoteland

NEDERLANDS DANS THEATER 2 – Den Haag, Holland
2007 De ida y Vuelta
2005 79 42 17
2004 Chapter 9. * Mario Alberto Zambrano

NORRDANS – Härnösand, Sweden
2012 Great Expectations (Full Evening)

NO)ONE.ART- Los Angeles , USA
2014 Recortes (Full Evening)

SALT CONTEMPORARY COMPANY – Salt Lake , USA
2018 Stand by me

OTRA DANZA – Elche, Spain
2013 Da Capo

PATAS ARRIBA – Elche, Spain
2003 Dícese

PROYECTO TITOYAYA – Valencia/Alicante, Spain
2019 Carmen.maquia
2018 Social Animal
2017 LLuita * Eduardo Zúñiga, Daniel Abreu (Full Evening)
2016 Baking 16
2015 Moniquilla y El Cascanueces (Full Evening)
2014 La Metamorfosis (Full Evening)
2013 Insert Coin
2012 Radio Station
2009 Lo que no se ve (Full Evening)
2008 Baking
2008 Moniquilla y El Ladrón de Risas (Full Evening)
2007 Manera
2007 Flabbergast
2007 79 42 17
2006 Retrato de Oscar Wilde (Full Evening)
DOMINIC WALSH DANCE THEATER – Houston, U.S.A.
2004 2 and 1 for Mr. B
2008 Dícese

iNSTITUT DEL TETARE- – Barcelona, Spain
2015 coma
2019 1000thoughts

IT DANSA – Barcelona, Spain
2003 Tito
2005 Flabbergast
2008 En busca de
PASSARELLES – Brussels, Belgium
2002 Entre  *Asun Noales

* Coreografía conjunta con / Collaboration with

TANZTHEATER  MüNSTER – Germany
2017 Recortes (Full Evening)

THEATER ULM – Germany
2017 El Beso
2017 2 and 1 for mister b
2017 Recortes
OPERAS

CHICAGO OPERA THEATER- Chicago, U.S.A.
2013 Maria de Buenos Aires
Music by Astor Piazzolla
Direction by Andreas Mitisek
OPERA OMAHA – Omaha, U.S.A.
2016 Semele
MUSIC BY G. F. Handel
Production + Stage Director James Darrah

BARD SUMMERSCAPE -Annandale on Hudson – New York, U.S.A.
2016 Iris
Music by Pierto Mascagni
Director James Darrah

OPERA OMAHA – Omaha, U.S.A.
2019  Les Enfants Terribles
MUSIC BY Philip Glass
Production + Stage Director James Darrah

TANULMÁNYOK

2005 – 2007 Budapest Kortárstánc Főiskola

Tanult technikák: Ballet, Graham technika, kortárstánc technikák, Limón technika, improvizáció, repertoir, jazztánc, jóga, pilátesz, kontakt improvizáció
Tanárok: Angelus Iván, Blaskó Borbála, Bakó Tamás, Farkas Zoltán, Fekete Hedvig, Fincza Erika, Gál Eszter, Hód Adrienn, Lőrinc Katalin, Mándy Ildikó, Miriam Friedrich, Daniel Lepkof, Eleonore Valre, Gisella Petters

2007-2009 D.A.N.C.E. Program – Dance Apprentice Network aCross Europe – A Forsythe Company, Random Dance, Ballet Preljocaj és a Ballet National de Marseille közös programja.

Művészeti vezetők: William Forsythe, Wayne McGregor, Fréderic Flamand, Angelin Preljocaj
Együtműködő művészek: Michele Anne De Mey, Thierry De Mey, Pierre Droulers
Tanult technikák: Kortárstánc, Ballet, Koreográfia és kompozició, Kortárs partnering, Pilates, Yoga, Forsythe improvizációs technika, Építeszet és tánc, Hang és szövegmunka
Tanárok: William Forsythe, Wayne McGregor, Francesca Carroti, Jason Beechey, Véronique Jean, Moritz Tamas, Amy Raymond, Richard Siegal, Prue Lang, Noah Gelber, Ander Zabala, Kerry Nicholls, Odette Hughes, Antoine Vereecken, Hayo David

DÍJAK

2011 Hivernale d’Avignon Közönség Díj (That’s how we cry)
2015 Fülöp Viktor koreográfusi ösztöndíj
2018 Imre Zoltán Program

TÁNCOS MUNKÁK

2005-2007
There is a time – Jose Limón, Budapest Kortárstánc Iskola, Trafó, Budapest,
Üvegbúra – Júlia Hadi, Mú színház, Budapest
Szerénád – Tamás Bakó, Budapest Kortárstánc Iskola, Trafó, Budapest
Tetranikom dance macabre – Vass Imre, Budapest Kortárstánc Iskola, Trafó, Budapest

2007-2009
Equivlances – William Forsythe, The Forsythe Company, D.A.N.C.E. Hellerau, Drezda
Metamorphoses – Fréderic Flamand, Ballet National de Marseille, D.A.N.C.E., Párizsi Louvre múzeum
A nos Héros – Angelin Preljocaj, D.A.N.C.E. Aix en Provence, Franciaország
Zukunft Heute – Richard Siegel, D.A.N.C.E. Semperoper Drezda, Németország.
Hypothetical Stream – William Forsythe, D.A.N.C.E. Semperoper Drezda, Németország
Polar Sequences – Wayne McGregor, D.A.N.C.E. Drezda, Németország

2009-2014 A National Ballet de Marseille tagjaként:

Fréderic Flamand: Orpheus & Euridice; La Verite 25x Par Seconde; Metamorphoses; Metapolis 2; Moving Target; La Cité Radieuse; Success Story; Titanic; Sport Fiction
Yasuyuki Endo: Mayday, Mayday, this is…; Superman Project; 3 in passacaglia
Annabelle Lopez Ochoa: Inverses
Olivier Dubois:Elégie

2015-2019

Homebase – Kulcsár Noémi
Szentivánéji álom – Kulcsár Noémi
Birdie – Frenák Pál
InTime – Frenák Pál
Lutte – Frenák Pál
HIR_O – Frenák Pál
Elfolyó idő – Kulcsár Noémi
Gyöngyhalász – Bartha Dóra
Psziché – Fodor Zoltán
Bolond nem én vagyok – Zachár Lóránd
Bohémélet – Fodor Zoltán

KOREOGRÁFUSI MUNKÁK

2008 Opposite Directions – Malgorzata Czajowska-val, Drezda
2010 That’s how we cry- Marseille
2012 Burn in Flames – Avignon
2014 Inside it’s me – SzólóDuó nemzetközi táncfesztivál
2014 Outside it’s not me – SzólóDuó nemzetközi táncfesztivál
2015 A8ak – Közép-Európa Táncszínház, IKF program
2015 Emlékraktár – Készült a Magyar Mozdulatművészek Háza
2016 Le Bon Sauvage/ Nemes Vadember – Budapest, Gangaray Trambulin
2016 Metamorfózis – Közép-Európa Táncszínház, K-arcok szóló sorozat
2016 Arakhné – Közép-Európa Táncszínház, Bartók-Sztavinszkij est
2018 Elfolyó idő – Tellabor
2018 Immortel – Imre Zoltán Program
2019 Desdemonium – Bethlen Téri Színház
2019 Bajazet – Magyar Táncművészeti Egyetem
2020 Flóra és Fauna – Gárdonyi Géza Színház, Eger

OKTATÁSI TEVÉKENYSÉG

2012 – 2019 D.A.N.C.E. International Dance Workshop, Krakkó
2012 – 2014 National Ballet de Marseille – kortárstánc óraadó
2014 Xin Jing Dance Company – Workshop, Peking
2015 Miskolci Ballet – Forsythe Improvisation Techniques
2015 Gangaray Trambulin – koreográfiai workshop
2017 Magyar Táncművészeti Egyetem reprtoár kurzus
2018 Budapest Kortárstánc Főiskola – neoklasszikus balett
2018 – 2020 International Artistic School – Kosencin
2019 – 2020 Magyar Táncművészeti Egyetem – repertoár óraadó tanár
2020 Gangaray Artistic Program – neoklasszikus balett