Ruzsom Mátyás

Táncművész

TANULMÁNYOK
2002-2011 Magyar Táncművészeti Egyetem (klasszikus balett) Budapest

MESTEREK

Magyar Táncművészeti Egyetem
Klasszikus balett szakirány
Dózsa Imre – klasszikus balett
Túri Lajos – klasszikus balett
Andrew Jeschke – klasszikus balett
Fodor Gyula – klasszikus balett
Barta Dóra – mondern tánc
Fodor Zoltán – modern tánc
Somorjai Judit – modern tánc
Csillag Pál – emelés technika
Solymosi Zoltán – klasszikus repertoár
Piros Ildikó – színészmesterség
Hatala Boglárka – képességfejlesztés

MU terminál
Kortárs Táncműhely
Fejes Ádám – Cunningham
John Jack Gallagher – Counter directing
techniques
Hoffmann Adrienn – Gyógytorna
Jens Bjerregaard – Jóga
Asztalos Dóra – Jóga

WORKSHOPOK
2017
Anton Lackhy, Deltebre festival dansa, Spanyolország
Milan Herich, Deltebre festival dansa, Spanyolország
Rakesh Sukesh, Deltebre festival dansa, Spanyolország
Kristina, Deltebre festival dansa, Spanyolország
Sadé Alleine, Deltebre festival dansa, Spanyolország
Lali Ayguadé, Deltebre festival dansa, Spanyolország
David Zambrano, Deltebre festival dansa, Spanyolország
Linda Kapetanea, Deltebre festival dansa, Spanyolország
Jozeph Frucek, Deltebre festival dansa, Spanyolország

2016
Raza Hammadi, XV. Nemzetközi Tánckurzus, Depo Studio, Budapest
Michael Löhr (FR), XV. Nemzetközi Tánckurzus, Depo Studio, Budapest

2015
Raza Hammadi, XIV. Nemzetközi Tánckurzus, Depo Studio, Budapest
Juhász Péter, XIV. Nemzetközi Tánckurzus, Depo Studio, Budapest

2014
Lucas Villefond, XIII. Nemzetközi Tánckurzus, Depo Studio, Budapest
Andrej Petrovic, XIII. Nemzetközi Tánckurzus, Depo Studio, Budapest
Raza Hammadi, (FR) XIII. Nemzetközi Tánckurzus, Depo Studio, Budapest
Juhász Péter, XIII. Nemzetközi Tánckurzus, Depo Studio, Budapest
Jens Bjerregaard, (DK) MU Terminál, Budapest
Aurelien Zouki, MU Terminál, Budapest

2013
Raza Hammadi, (FR) XII. Nemzetközi Tánckurzus, Depo Studio, Budapest
Jack Gallagher, (US) MU Terminál, Budapest
Fejes Ádám, MU Terminál, Budapest
Cseri Oszkár Péter, MU Terminál, Budapest
Jens Biederman, (CH) MU Terminál, Budapest
Katonka Zoltán, MU Terminál, Budapest
Hoffmann Adrienn, MU Terminál, Budapest

2012
Barta Dóra, MU Terminál, Budapest
Kulcsár Noémi, MU Terminál, Budapest
Jack Gallagher, (US) MU Terminál, Budapest
Duda Éva, MU Terminál, Budapest
Roberto Olivan, MU Terminál, Budapest

2010
Alicia Alonso, XVIII Curso Internacional de Danza, Madrid (ES) /El escorial
Alberto Garcia, XVIII Curso Internacional de Danza, Madrid (ES)/El escorial
José A. Vara, XVIII Curso Internacional de Danza, Madrid (ES)/El escorial
Dona Tamara Rojo, XVIII Curso Internacional de Danza, Madrid (ES)/El escorial
D. Luis Llerena, XVIII Curso Internacional de Danza, Madrid (ES)/El escorial

2007
Sebestyén Csaba, Magyar Táncművészeti Egyetem, Budapest

ELŐADÁSOK

2017
Inversedance/Zachár Lóránd/Bolond nem én vagyok, Budapest Táncszínház, Depo Studio
Inversedance/Fodor Zoltán/Vackor kalandjai, Brüsszel, Belgium
Inversedance,Várkonyi Mátyás Színtársulás/Fodor Zoltán/Messiás.ma, Müpa, Budapest

2016
Inversedance/Fodor Zoltán/Ajtók Kilincs Nélkül, Théátre Marni, Brüsszel, Belgium
Inversedance – GG Tánc Eger/Fodor Zoltán – Topolánszky Tamás/Traviata, Nemzeti Táncszínház, Budapest
Inversedance/Fodor Zoltán/Elvarázsolt Kastély, Müpa, Budapest
Inversedance/Fodor Zoltán/Vuk, Müpa, Budapest
Inversedance/Fodor Zoltán/Elvarázsolt könyv, Balatonföldvár
Inversedance/Fodor Zoltán/Vackor karácsonya, Mosonmagyaróvár
Budapest Táncszínház/Raza Hammadi/Bolero, Kodály központ, Pécs
Budapest Táncszínház/Raza Hammadi/Mur-Mur, Bolero, Nemzeti Táncszínház Budapest
Budapest Táncszínház/Földi Béla/Anne Frank naplója, Róma, Spellbound
Budapest Táncszínház/Földi Béla/Anne Frank naplója, Nemzeti Táncszínház, Budapest
Budapest Táncszínház-Hungarian National Ballet C./Földi B., Erkel Színház, Budapest
Budapest Táncszínház/Földi Béla/80 nap alatt a föld körül, Nemzeti Táncszínház, Budapest
Budapest Táncszínház/Jiri Pokornyi/Gloomy Latitudes-Doze, Müpa, Budapest
Budapest Táncszínház/Robert North/Matisse, Nemzeti Táncszínház, Budapest

2015
Budapest Táncszínház/Földi Béla/Diótörő, Nemzeti Táncszínház, Budapest
Budapest Táncszínház/Zachar Lorand-Raza Hammadi/SEC-Bolero, Nemzeti Táncszínház, Budapest
Budapest Táncszínház/Juhász Péter/Boundless, Olaszország, Siena
Budapest Táncszínház/Gustavo Ramírez Sansano/Flabbergast, Nemzeti Táncszínház, Budapest
Budapest Táncszínház/Lakatos János/Pinokkio, Művelődési ház, Győr

2014
Budapest Táncszínház/Földi Béla/Holle Anyó, Nemzeti Táncszínház, Budapest
Budapest Táncszínház/Földi Béla/Kislányom, Anne Frank, Lengyelország, Varsó
Budapest Táncszínház/Földi Béla/80 nap alatt a föld körül, Nemzeti Táncszínház, Budapest
Budapest Táncszínház/Juhász Péter/Boundless, Nemzeti Táncszínház, Budapest
MU Terminál/Fejes Ádám/Femina, MU Színház, Budapest
MU Terminal/Jens Bjerregaard/In The Light, MU Színház,Budapest

2013
MU Terminál/Cseri Oszkár Péter-Jens Biedermann/Wave-Rush, MU Színház, Budapest
MU Terminál/Hoffmann Adrienn-Katonka Zoltán/Silence-System 32, MU Színház, Budapest
MU Terminál/Jack Gallagher-Fejes Ádám/Divided we stand-Femina, MU Színház, Budapest

2012
MU Terminál/Kulcsár Noémi-Barta Dóra/Origami-Oversharing, MU Színház, Budapest
MU Terminál/Jack Gallagher/Default Suzanne, MU Színház, Budapest

SAJÁT KOREOGRÁFIÁK
2016.05.28. Budapest Táncszínház (Depo Elit program)/Thunder (09:30 mp), Depo Studio, Budapest
2015.12.19. Budapest Táncszínház (Depo Elit program)/Develop (08:30 mp), Depo Studio, Budapest
2015.05.29. Budapest Táncszínház (Depo Elit program)/Hunter (06:00 mp), Depo Studio, Budapest
2014.12.14. Budapest Táncszínház (Depo Elit program)/Run (10:15 mp), Depo Studio, Budapest

FESZTIVÁLOK & NEMZETKÖZI TURNÉK

2017
Inversedance/Fodor Zoltán/Vackor kalandjai, HUNGAstRY-II. Magyar Fesztivál Brüsszel, Belgium
Inversedance/Fodor Zoltán/Ajtók kilincs nélkül, XIII.Magyar Táncfesztivál Győr
Inversedance/Fodor Zoltán/Ajtók kilincs nélkül, Danza Nueva-29. Festival International de Lima Lima, Peru
Inversedance/Fodor Zoltán/Ajtók kilincs nélkül, 1956-os Emlékév programsorozata Melbourne/Sydney, Ausztrália
Inversedance/Fodor Zoltán/Ajtók kilincs nélkül, 1956-os Emlékév programsorozata Brüsszel/Turnhout/Liége, Belgium
Inversedance-GG Tánc Eger/Fodor Zoltán, Topolánszky Tamás/Traviata, XXI. Festum Varadinumon Nagyvárad, Románia

2016
Inversedance/Fodor Zoltán/Ajtók kilincs nélkül, 1956-os Emlékév programsorozata Brüsszel, Belgium
Budapest Táncszínház/Raza Hammadi/Bolero, X. Pécsi Nemzetközi Táncfesztivál Pécs
Budapest Táncszínház/Jiri Pokornyi/Doze, XII. Magyar Táncfesztivál Győr

2015
Budapest Táncszínház/Földi Béla/Kislányom, Anne Frank, IX. Pécsi Nemzetközi Tánctalálkozó Pécs
Budapest Táncszínház/Földi Béla/Kislányom, Anne Frank, XI. Magyar Táncfesztivál Győr

2014
Budapest Táncszínház/Juhász Péter/Boundless, VIII. Pécsi Nemzetközi Tánctalálkozó Pécs
Budapest Táncszínház/Földi Béla/Kislányom, Anne Frank, Budapest Táncfesztivál Budapest

DÍJAK:
2018 Esztrád Ösztödíj
2017 Fülöp Viktor Ösztöndíj

TANÍTÁSI GYAKORLAT
2014-2016 Budapest táncszínház (Depo Elit program) Budapest
2016-2017 MU Terminál Budapest
2017- MU Terminál Budapest