Joó Renáta

Táncművész

Születési dátum: 1994. november 4

Tanulmányok:

• Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem, Koreográfia szak (2015- 2018)
• Tamási Áron Gimnázium, Székelyudvarhely (2009- 2013)

Szakmai tapasztalat:

2013- 2015

• Karácsonyi Mese és játék – Koreográfus: Furik Rita (Székelyudvarhely, Udvarhely Néptáncműhely) – táncos
• A köz – Rendező: Antal József, Koreográfus: Antal József (Székelyudvarhely, Udvarhely Néptáncműhely) – táncos
• A Bál – Rendező: Antal József, Koreográfus: Antal József (Székelyudvarhely, Udvarhely Néptáncműhely) – táncos
• Tündér Erzsébet – Rendező: Antal József, Koreográfus: Antal József (Székelyudvarhely, Udvarhely Néptáncműhely) – táncos
• Örömtánc – Koreográfus: Antal József (Székelyudvarhely, Udvarhely Néptáncműhely) – táncos
• Nélkül – Rendező: Tóth Árpád, Koreográfus: Györfi Csaba (Székelyudvarhely, Tomcsa Sándor Színház) – táncos

2016

• A felolvasó (Licenszvizsga) – Rendező: Dabóczi Dávid, Koreográfus: Dabóczi Dávid (Marosvásárhely, Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem) – táncos
• Órák (Licenszvizsga) – Rendező: Vetési Orsolya, Koreográfus: Vetési Orsolya (Marosvásárhely, Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem) – táncos
• Házasságtörés (Licenszvizsga) – Rendező: Macaveiu Blanka, Koreográfus: Macaveiu Blanka (Marosvásárhely, Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem) – táncos
• A kisfiú meg az oroszlánok – Rendező: Keresztes Attila, Koreográfus: Ruszuly Ervin (Marosvásárhely, Marosvásárhelyi Nemzeti Színház) – táncos
• A patkány esküvője – Koreográfus: András Lóránt (Marosvásárhely, András Lóránt Társulat) – táncos
• Flow – Koreográfus: Bezsán Noémi (Marosvásárhely, András Lóránt Társulat) – táncos

2017

• Lázálom – Rendező: András Lóránt, Koreográfus: András Lóránt (Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem) – táncos
• Femme – Rendező: Bezsán Noémi, Koreográfus: Bezsán Noémi (Marosvásárhely, András Lóránt Társulat) – táncos
• Macbeth – Rendező: Keresztes Attila, Koreográfus: Dabóczi Dávid (Marosvásárhely, Marosvásárhelyi Nemzeti színház) – táncos

2018

• Jób története (Licenszvizsga) – Rendező: Kányádi György, Koreográfus: Kányádi György (Marosvásárhely, András Lóránt Társulat) – táncos
• Connect (Licenszvizsga) – Rendező: Szabó Franciska, Koreográfus: Szabó Franciska (Marosvásárhely, András Lóránt Társulat) – táncos
• Lesz (Livenszvizsga) – Rendező: Joó Renáta, Koreográfus: Joó Renáta (Marosvásárhely, András Lóránt Társulat) – rendező, koreográfus, táncos
• Le Misanthrope – Az új embergyűlölő – Rendező: Bodolay Géza (Marosvásárhely, Marosvásárhelyi Nemzeti Színház) – Éliante szerepében

2018 -2019

• Ütközések – Koreográfusok: Andrea Belu, Baczó Tünde, Juhász Zsolt, Dimény Levente, Györfi Csaba, Tőkés Imola, Brugós Sándor Csaba, Kerekes Dalma (Nagyvárad, Nagyvárad Táncegyüttes) – táncos
• Barbárok – Koreográfus: Györfi Csaba (Nagyvárad, Nagyvárad Táncegyüttes) – táncos
• Senki madara – Rendező: Tóth Tünde, Koreográfus: Györfi Csaba (Nagyvárad, Nagyvárad Táncgyüttes) – táncos
• Népek tengere – Koreográfusok: Sánta Gergő, Sánta- Biró Anna, Appelshoffer János, Rémi Tünde, Fundák Kristóf, Fundák- Kaszai Lili (Nagyvárad, Nagyvárad Táncegyüttes) – táncos
• Ki vagy te táncszínház? – Koreográfus: Györfi Csaba (Nagyvárad, Nagyvárad Táncegyüttes) – táncos
• Vanmese – Rendező, szerkesztő: Foltin Jolán, Rendező munkatárs: Novák Eszter, Koreográfus: Appelshoffer János, Rémi Tünde, Brugós Sándor Csaba, Tőkés Imola (Nagyvárad, Nagyvárad Táncegyüttes) – táncos
• Bardo – Rendező, koreográfus: Fodor Zoltán (Nagyvárad, Nagyvárad Táncegyüttes) – táncos

2020

• Katonaének – Rendező, koreográfus: Mihályi Gábor, Koreográfusok: Módos Máté, Almási Berta, Darabos Péter, Bacsó Lilla (Nagyvárad, Nagyvárad Táncegyüttes) – táncos

2020 szeptember 1-től a Közép-Európa Táncszínház táncművésze

• Recortes (előbemutató) – Koreográfus: Gustavo Ramirez Sansano (Veszprém, A Tánc Fesztiválja)
• Verso – Koreográfus: Mádi László (Veszprém, A Tánc Fesztiválja)
• Bardo – Koreográfus: Cserepes Gyula (Budapest, Bethlen Téri Színház)

Továbbképzések:

• Graham technika kurzus (Lőrinc Katalin – 2016, Marosvásárhely)
• Kortárs tánc kurzus (Eryk Makohon – 2016, Budapest)
• Kortárs tánc kurzus (Kun Attila – 2016, Budapest)
• Klasszikus balett kurzus (Eva Lackova – 2016, Budapest)
• Kontakt improvizáció (Mirka Eliasova – 2016, Budapest)
• Kortárs tánc kurzus (Bordás Attila – 2017, Sepsiszentgyörgy)
• Kortárs tánc kurzus (Andrea Gavriliu – 2017, Sepsiszentgyörgy)
• Kortárs tánc kurzus (Rusu Andor – 2017, Sepsiszentgyörgy)
• Kortárs tánc kurzus (Góbi Rita – 2017, Sepsiszentgyörgy)
• Kortárs tánc kurzus (Dabóczi Dávid – 2017, Sepsiszentgyörgy)
• Kortárs tánc kurzus (Ladjánszki Márta – 2017, Sepsiszentgyörgy)
• Kontakt improvizáció (Arcadie Rusu – 2017, Sepsiszentgyörgy)
• Kortárs tánc kurzus (Stela Stefou – 2017, Sepsiszentgyörgy)
• Frenák Pál Társulat kurzus (Halász Gábor, Maurer Milán – 2017, Gyergyószentmiklós)
• Kontakt improvizáció (Andreea Belu – 2018, Nagyvárad)
• Kortárs tánc kurzus (Simona Dabija – 2018, Nagyvárad)
• Frenák Pál Társulat kurzus (Esterházy Fanni, Maurer Milán – 2018, Budapest)
• New Body Composition workshop (Anna Maria Karabela, Halász Gábor – 2019, Budapest)