Mádi László 
művészeti vezető, táncművész, koreográfus, zeneszerző 

Magyar Bronz Érdemkereszt kitüntetett 

 

Szül. hely, idő: 
Miskolc, 1985. Augusztus 29. 

 

Tanulmányok:  
  • 1999-2004. Szemere Bertalan Művészeti Középiskola Tánctagozat 

Mestereim: Majoros István, Kozma Attila, Tibrea György, Kürti Zita, Tóth Eszter, Richvalszky Zsuzsa, Kiss Anita 

 

  • 2007-2008. Budapest Kortárstánc Főiskola 

Mestereim: Angelus Iván, Blaskó Borbála, Bakó Tamás, Farkas Zoltán (Batyu), Fekete Hedvig, Fincza Erika, Gál Eszter, Hámor József, Hód Adrienn, László Mónika, Murányi Zsófia, Rózsavölgyi Zsuzsa, Tiborcz Zsuzsa, Vladka Malá, Dr. Beke László, Fuchs Lívia, Mérei Zsuzsa, Mizsei Zoltán, Dr. Toman József 

 

  • 2020-2023. Magyar Táncművészeti Egyetem, koreográfus szakirány 

Mestereim: Bozsik Yvette, Feledi János, Fülöp Tímea, Gaál Mariann, Nagy Grácia 

 

Előadások-szakmai tapasztalat: 
  • 1999-2007. Miskolci Nemzeti Színház 
1999, 2001. Diótörő (koreográfus: Majoros István)  

2001. Rigoletto (rendező: Kesselyák Gergely, koreográfus: Majoros István)  

2001-2002. Ludas Matyi (koreográfus: Majoros István)  

2001-2002. Szerelmi bájital (rendező: Kesselyák Gergely, koreográfus: Kozma Attila)  

2002. Hamupipőke (koreográfus: Majoros István)  

2002-2005. Miskolci Operafesztivál utcatánc (koreográfus: Kozma Attila)  

2002-2003. Evita (rendező: Nagy Viktor, koreográfus: Gajdos József)  

2003-2004. Marica Grófnő (rendező: Halasi Imre, koreográfus: Geszler György)  

2003-2004. Isten Pénze (rendező: Nagy Viktor, koreográfus: Gyenes Ildikó)  

2005. Mózes (rendező: Csiszár Imre, koreográfus: Kozma Attila)  

2005. A Kölyök (rendező: Halasi Imre, koreográfus: Gyenes Ildikó)  

2005. Csárdás királynő (rendező: Halasi Imre, koreográfus: Geszler György)  

2006. Hétre ma várom (rendező: Seres Ildikó, koreográfus: Kozma Attila)  

2006. Carmen (rendező: Selmeczy György, koreográfus: Kozma Attila)  

2007. Negyed (koreográfus: Kozma Attila)  

 

  • 2007-2008. Budapest Kortárstánc Főiskola 
2007. Üvegbúra (koreográfus: Hadi Júlia)  

2007. Szerenád (koreográfus: Bakó Tamás)  

2008. On Friskin (koreográfus: Eléonore Valére) 

 

  • 2008-2009. MU Terminál Alkotó Műhely 
2008. Nyomás alatt (koreográfus: Fejes Ádám)  

2008. Melange (koreográfus: Fodor Zoltán)  

2008. Tango en el cajon (koreográfus: Hámor József)  

2008. Lélekvilágotvedlik (koreográfus: Gergely Attila)  

2009. Danse macabre (koreográfus: Gergye Krisztián)  

2009. White (koreográfus: Újvári Milán)  

2009. T.R.I.P. /Gangaray Táncszínház/ (koreográfus: Hámor József)  

2009. Terminology (koreográfus: Andrea Boll)  

2009. Nyolcan terítéken (koreográfus: Fejes Ádám)  

 

  • 2009-től a Közép-Európa Táncszínház tagja 
2009. Szájbanforgó (koreográfus: Virág Melinda) 

2009. Carneval (koreográfus: Duda Éva) 

2009. T.E.S.T. II. (koreográfus: Gergye Krisztián) 

2009. Hangképek (koreográfus: Katona Gábor) 

2010. Vihar (alkotók: Virág Melinda, Hámor József, Jónás Zsuzsa, Gergye Krisztián, Szögi Csaba) 

2010. Aréna (koreográfus: Duda Éva) 

2010. Io sono (táncos és zenei szerkesztõ) 

2010. Visszavonhatatlan (koreográfus: Jónás Zsuzsa) 

2011. Nyáron, este fél tizenegykor (rendezõ: Vörös Róbert, koreográfus: Gergye Krisztián) 

2011. ArTeRrOr (koreográfus: Maday Tímea Kinga, Hámor József) 

2011. Shakespeare-mesék (Gergye Krisztián, Vlad’ka Malá, Tárnok Marica) 

2012. Filter (koreográfus: Katonka Zoltán) 

2012. Pyramidon (koreográfus: Katona Gábor) 

2012. Levitáció (koreográfus: Vlad’ka Mala) 

2013. AlteraPars (koreográfus: Virág Melinda) 

2013. IKF – Jobbágy Bernadett (koreográfus: Jobbágy Bernadett) 

2013. Egy fáról (alkotó: Mádi László) 

2013. Horda (koreográfus: Kun Attila) 

2013. IKF – Újvári Milán (koreográfus: Újvári Milán) 

2013. Dűne (koreográfus: Maday Tímea Kinga, Hámor József) 

2013. A diótörő és az egérkirály (koreográfus: Kun Attila) 

2013. DARADAR – CosmosLion (alkotók: Mikó Dávid, Mádi László) 

2014. Horda2 (koreográfus: Kun Attila, dramaturg: Róbert Júlia) 

2014. Peregrinusok (koreográfus: Kun Attila, Mészáros Máté, Zachár Lóránd) 

2014. Elzenélt tánc, eltáncolt zene (koreográfus: Kun Attila) 

2014. IKF – Grecsó Zoltán (koreográfus: Grecsó Zoltán) 

2014. IKF – Ujszászi Dorottya (koreográfus: Ujszászi Dorottya) 

2014. IKF – Varga Kinga (koreográfus: Varga Kinga) 

2014. Polaritásaim (alkotók: Frigy Ádám, Mádi László) 

2014. Tiszta föld (koreográfus: Kun Attila) 

2015. IKF – Gyulai Júlia (koreográfus: Gyulai Júlia) 

2015. Tánc-Tér-Képek (koreográfus: Kun Attila) 

2015. IKF – A8AK (koreográfus: Halász Gábor) 

2015. IKF – Szamosi Judit (koreográfus: Szamosi Judit) 

2015. Ki vagy te, kortárs tánc? 

2015. Igaz történet alapján (koreográfus: Kun Attila) 

2015. Click (koreográfus: Ujszászi Dorottya) 

2016. IKF – Kiss Anikó (koreográfus: Kiss Anikó) 

2016. Bartók-Sztravinszkij est (koreográfusok: Halász Gábor, Kun Attila) 

2016. Diveritmento (koreográfusok: Mádi László, Kun Attila) 

2016. Bach-tánc-szvitek (koreográfus: Kun Attila) 

2017. Kodály-dialógok (koreográfusok: Mádi László, Kun Attila) 

2017. InSoundOut (alkotó: Mádi László mentor: Mészáros Máté) 

2017. Cinegekirályfi (koreográfus: Kun Attila) 

2018. Col-Lab /a Közép-Európa Táncszínház és a Krarow Dance Theatre együttműködése/ (koreográfusok: Kun Attila és Eryk Makohon) 

2018. IKF – Eggyel többen (koreográfus: Szarvas Krisztina) 

2018. IKF – Transz (koreográfus: Mikó Dávid) 

2018. Special Society (alkotó: Anton Lachky) 

2019. Shreds (alkotó: Hámor József) 

2019. Ketten (alkotó: Mészáros Máté) 

2021. Amőba 02. – az örökké változó egység (koreográfus: Nagy Csilla)
2021. Recortes (koreográfus: Gustavo Ramirez Sansano) 

 

Társulaton kívüli munkák: 
2007,2008. Turandot (rendező: Kesselyák Gergely, koreográfus: Kozma Attila)  

2009. Cigányszerelem (rendező: Béres Attila, koreográfus: Szögi Csaba)  

2010. Carmen (rendező: Kerényi Miklós Gábor, koreográfus: Duda Éva)  

2012. Mágnás Miska (rendező: Alföldi Róbert, koreográfus: Kovács Gerzson Péter)  

2014. Játékkészítő (rendező: Magács László, koreográfus: Nichola Treherne)  

2018. Vortex – Gangaray Artistic Program (koreográfus: Mádi László)  

2018. Groung Zero (alkotó: Frigy Ádám)  

 

Alkotó és koreográfusi munkák: 
2010. Io Sono I. (A Közép-Európa Táncszínház műhelymunka, kutatás) – alkotó  

2011. Io Sono II. (A Közép-Európa Táncszínház műhelymunka, kutatás) – alkotó  

2013. Egy fáról (A Közép-Európa Táncszínház Fázisok című, műhelymunka sorozatának része) – alkotó  

2013. DARADAR – CosmosLion (Duda Éva Társulat DARADAR című alkotói műhelymunka keretében) – alkotók: Mikó Dávid, Mádi László 

2014. Polaritásaim (A Közép-Európa Táncszínház Fázisok című, műhelymunka sorozatának része) – alkotók: Frigy Ádám, Mádi László  

2016. Divertimento (A Közép-Európa Táncszínház és a Dohnányi Szimfonikus Zenekarral közösen készített előadás) – koreográfusok: Kun Attila, Mádi László 

2017. Kodály-dialógok (A Közép-Európa Táncszínház, Rohmann Ditta valamint Kruppa Bálint, később Varga Oszkár közreműködésével készült előadás) Koprodukciós partner: Nemzeti Táncszínház, Zeneakadémia – koreográfusok: Kun Attila, Mádi László  

2017. InSoundOut (A Közép-Európa Táncszínház K-ARCOK című sorozatának része) – alkotó: Mádi László -mentor: Mészáros Máté  

2013-2017. Bethlen Terminál, Bethlen Dance Workshop (5 év/5 x 30 perc önálló koreográfia) – koreográfus  

2018. Vortex Gangaray Dance Company – alkotó: Mádi László 6  

2019. Térfalók Az előadás az Imre Zoltán Program keretében jött létre – alkotó: Mádi László –mentor: Szögi Csaba  

2020. Verso Az előadás az Imre Zoltán Program keretében jött létre – alkotó: Mádi László –mentor: Szögi Csaba  

2020. Harslet (A Közép-Európa Táncszínház K-ARCOK című sorozatának része) – alkotó: Mádi László 

2022. Audibles – alkotó  

 

 

Oktató/Pedagógus/Mesterként munkák: 
2014. június 9-12. D.E.E.P. táncismereti tábor-Trafó Kortárs Művészetek Háza, a Közép-Európa Táncszínház szervezésében  

2015. június 19-21. Figura Stúdió Színház-Gyergyószentmiklós  

2015.november 20-22. D.E.E.P. tánchétvége-Jurányi Inkubátorház, a Közép-Európa Táncszínház szervezésében  

2016. június 10-14. Nyíregyházi Művészeti Szakgimnázium  

2016-2017. Táncfúzió a Nemzeti Táncszínház szervezésében  

2013-2017. Bethlen Terminál, később Bethlen Dance Workshop állandó mestere és koreográfusa 

2021-től NYIT (Nyári Intenzív Tánckurzus) állandó mestere és koreográfusa, a Közép-Európa Táncszínház szervezésében 

 

Zeneszerzőként /madla/: 
2010. Visszavonhatatlan (koreográfus: Jónás Zsuzsa)  

2012. 4 Monológ (koreográfus: Mészáros Máté)  

2013. DARADAR – CosmosLion (alkotók: Mikó Dávid, Mádi László)  

2013. Scorporos (alkotó: Mikó Dávid)  

2013. Egy fáról (alkotó: Mádi László)  

2014. Polaritásaim (alkotók: Frigy Ádám, Mádi László)  

2015. Click (koreográfus: Ujszászi Dorottya)  

2016. Selfy (koreográfus: Cserepes Gyula)  

2016. Passworld (alkotók: Ujszászi Dorottya, Frigy Ádám)  

2017. InSoundOut (alkotó: Mádi László mentor: Mészáros Máté)  

2018. Vortex (alkotó: Mádi László)  

2018. Ground Zero (alkotó: Frigy Ádám)  

2019. Térfalók (alkotó: Mádi László)  

2019. Stations (alkotó: Wéninger Dalma)  

2019. RAVE (alkotó: Cserepes Gyula)  

2019. SINNI (alkotó: Juhász Péter)  

2019. Ketten (alkotó: Mészáros Máté)  

2020. Verso (alkotó: Mádi László)  

2020. Harslet (alkotó: Mádi László) 

2021. Bardo (alkotó: Cserepes Gyula) 

2021. Félek tőlem (alkotó: Ungi Krisztián) 

2021. Load (alkotó: Barna Krisztián) 

2021. Több mint én (alkotó: Dabóczi Dávid) 

2021. Walk on (alkotó: Varga Csaba) 

2021. Falka (alkotó: Góbi rita) 

2022. Audibles (alkotó: Mádi László) 

2022. Ketten II. (alkotó: Mészáros Máté) 

2022. Szerver (alkotó: Dabóczi Dávid) 

 

Elismerések, Díjak, Kitüntetések:  
2014. Köznevelési különdíj – VII. Kaposvári Gyermek és -Ifjúsági Színházi Biennále – a Közép-Európa Táncszínház, Horda 2. című Táncszínház Nevelési Programjának alkotói között. 

2015. A táncművészet jövőjéért különdíj – XVII. Országos és Nemzetközi Kortárs Összművészeti Találkozó – A Tánc fesztiválja – a Közép-Európa Táncszínház, Horda 2. című Táncszínház Nevelési Programjának alkotói között és előadójaként. 

2019. Imre Zoltán Program nyertes 

2019. Legjobb társulati teljesítmény díj – koreográfusa. XXI. Országos és Nemzetközi Kortárs Összművészeti Találkozó – A Tánc fesztiválja – Térfalók című előadás 

2020. Imre Zoltán Program nyertes 

2022. A Magyar Állami Érdemrend Bronz Érdemkereszt kitüntetettje – a kortárs tánc területén nyújtott kimagasló művészeti tevékenységéért  

 

SZÖGI CSABA

kulturális szervező, menedzser, együttes- és színházvezető, táncpedagógus, táncművész, koreográfus

Tizenegy évesen kezd el táncolni, tizennégy évesen már szólótáncos, tizenkilenc évesen csoportot vezetett, húsz évesen saját együttest, huszonnyolc évesen professzionális társulatot. Előadói, alkotói, pedagógusi munkája mellett már fiatalon egyre nagyobb szerepet vállalt, mint kulturális szervező, menedzser. Fesztiválokat szervezett és alapított, tematikus sorozatokat indított. A nevéhez kötődik számos, immár nagy múltra visszatekintő rendezvény elindítása többek között a Nemzetközi Monotánc Fesztivál és az IKF – Ifjú Koreográfusok Fóruma is. Megreformálta, majd nyolc éven át szervezte a független színházak legnagyobb seregszemléjét az Alternatív Színházi Szemét Szegeden és Debrecenben. 2000-ben a Budapesti Tavaszi Fesztiválon az első Kortárs Tánc Találkozó koordinátora, szerkesztője volt a magyar televízió számos táncos sorozatának (Szép magyar táncok, Táncra ítélem magamat – koreográfus portrék). 2001-ben megalapította a Bethlen Galériát, amelybe, havi rendszerességgel rendeznek kiállításokat. A Bethlen Kortárs Táncműhely 2011 év végi megszűnésekor, új befogadó színházat alapított, amelyben elsődleges szerepet kap, az általa kitalált Találkozások, Ambíció, Párbeszéd és Fókusz tehetségprogramok, a tánc, a színház és a zene, a fotó az összművészetiség jegyében. A Bethlen téren, 2012-től elindított három új fesztivált is, a SISSI Őszi Tánchetet, a határon túli színházi és tánc műhelyeket bemutató Vendégváró Fesztivált és a környezettudatosságra nevelő Globe Feszt-et, és az általános iskolásoknak a Nyári Pinokió Színházi Alkotótábort, amelyeket az óta, minden évben sikerrel rendeznek meg. Mindezek mellett számos szakmai szervezetben és szakértői testületben vállalt és vállal, aktív szerepet, több civil szervezetben önkéntesként segít.

 

ÖNÉLETRAJZ

1960                június 27-én született Szegeden
1972-1979        ÉDOSZ Szeged Táncegyüttes, mesterei Born Miklós, Zsoldos Ildikó, Nagy Albert, Tímár Sándor, Novák Ferenc, Molnár Lajos, Sajti Sándor, Varga Zoltán
1975                Első színházi szólószerepe: Seregi László: Székelyfonó (Szegedi Nemzeti Színház)
1975-1979       Néptánc és népzenei gyűjtő utakban vesz részt (Apátfalva, Sándorfalva, Tápé, Méhkerék, Elek, Kétegyháza, Madocsa, Decs, Kalocsa, Szék, Székelyföld)
1979                A szegedi Tömörkény István Művészeti Középiskolában középfokú előadóművészi diplomát szerez, mestere Ugjai Ilona
1979-1988       A Bihari János Táncegyüttes szólistája, utánpótlás csoport vezetője, Novák Ferenc asszisztense – itt készíti első koreográfiáját
1979-1981       Vidéki néptánc együttesekben eredeti anyagokat tanít: Nyíregyháza, Győr, Kalocsa, Dunaújváros, valamint az amszterdami Nemzetközi Folklór Táncszínházban
1980                „A” kategóriás előadóművészi működési engedélyt szerez
1980-1989       A Dunaújvárosi Vasas Táncegyüttes művészeti vezetője, tanára és koreográfusa. Szervezői és oktatói munkájának eredménye: 500 fős utánpótlásrendszer, 45 fős nagy együttes, 3 saját alapítású folk zenekar és egy új táncszínházi stílus
1982-               Önálló alkotásai mellett rendszeresen tervezi különböző színházak előadásainak mozgásait, és készíti „alkalmazott” koreográfiáit.
1983                A dunaújvárosi „Alkotóműhely” kitalálója és alapítója, tagok: Énekes István, Janek József, Bognár József, Szűcs Elemér
1983-1987       Sorkatona, majd vendégművész Honvéd Együttesben, a Népművelési Intézet Néptáncosok Szakmai Háza munkatársa
1984-1988       Az Állami Balett Intézetben (Magyar Táncművészeti Főiskola) pedagógusi diplomát szerez
1986-1991       A Győri Balett vendégművésze
1987                A Művelődési Minisztérium Eötvös Alapítványától alkotói ösztöndíjat kap
1987-1988       Az MTV „Szép magyar táncok” és „Koreográfus portrék” sorozatainak szerkesztője
1988                Énekes Istvánnal átveszi a Népszínház Táncegyüttes (NSZT) vezetését,  amelynek új nevet adnak megszületik a Közép-Európa Táncszínház (KET)
1990                A KET első gyerekeknek szóló táncszínházi előadásával (Mesenincs királyfi) új műfaj születik
2003-2007       A Szegedi Alternatív Színházi Szemle /SZASZSZ/ kitalálója és szervezője
2005-2007       A Dunaújváros Táncszínháza művészeti vezetője, amelynek új nevet ad: Bartók Táncszínház., Énekes Istvánnal a Bartók Táncszínház művészeti projektvezetővel új fesztivált szervez Dunaújvárosban, MONOTÁNC néven
2006                Ismét elvállalja a KET Egyesület elnöki feladatok mellett a művészeti vezetést is.
2007-2011       Dunaújvárosban két év után, hét bemutatók követően, lemond a Bartók Táncszínház művészeti vezetéséről, ahol felkérik művészeti projektvezetőnek
2007-2008       Az Előadó-művészeti törvényt előkészítő bizottság tagja
2008-2009       A Debrecenbe költöztetett Alternatív Színházi Szemle vezetőségének tagja
2011                A Magyar Táncművészeti Főiskola MA képzésén sikeres államvizsgát tesz, és Táncmester diplomát szerez. Elindítja tehetségkutató és gondozó programját fiatal táncosok részére, a nyári két hónapos intenzív képzést biztosító KET-Terminál workshopot
2012                Az újra nyitó Bethlen Téri Színház művészeti igazgatója
2013                Kitalálója és fő szervezője a határon túli színházi műhelyeket bemutató sorozatnak, amely a „Vendégváró Fesztivál” névvel kerül megrendezésre. Első vendég: Figura Stúdió Színház (Gyergyószentmiklós), elindítja óvodásoknak és általános iskolásoknak szóló Gloobe Feszt-et, amely fókuszában a környezetvédelem, a környezet tudatos élet áll, általános iskolásoknak elindul a nyári Pinokkió Színházi Alkotótábor, nyílt pályázaton meghirdeti az új koreográfus nemzedék számára az Ifjú Koreográfusok Fórumát (IKF)
2014                Második Vendégváró Fesztivált, vendég: M Studio Színház (Sepsiszentgyörgy) a Magyar Táncművészek Szövetsége felkéri a Nemzeti Táncprogram előkészítő bizottság tagjának
2015                Harmadik Vendégváró Fesztivál, vendég az András Lóránt Társulat (Marosvásárhely), a Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal, Vizsgabizottság Elnöknek nevezi ki. A Magyar Táncművészek Szövetsége elnökségének felkérésére az Előadó-művészeti törvényt módosító javaslatokat kidolgozó, táncművészeti szakmai bizottság munkájában vesz részt. Nyílt pályázati formában elindítja a fiatal színházi rendezőknek bemutatkozási lehetőséget nyújtó „Találkozások” tehetséggondozó programot
2016                Negyedik Vendégváró Fesztivál, vendég a Váróterem Projekt (Kolozsvár). Felkérik konzulensnek a „Staféta – Előtted az utódod!” pályázatok szakmai értékelését végző bizottságba., az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő, Hazai Programok Igazgatósága Köznevelési és Felsőoktatási Támogatások Osztálya meghívja a Nemzeti Tehetség Program pályázatértékelő szakmai bizottságba
2017                Ötödik Vendégváró Fesztivál, vendég az Aradi Kamaraszínház. Párbeszéd koncertsorozatot indít, havi rendszerességgel, népzenei, világzenei, jazz és kísérleti zene képviselőivel. A Magyar Táncművészek Szövetsége felkéri, hogy vegyen részt a Táncművész átképzési modell kidolgozó szakértői csoport munkájába
2018                Hatodik Vendégváró Fesztivál, vendég a Nagyváradi Szigligeti Színház három tagozata. Oktat a Werk Akadémia táncművészeti menedzser képzésén és a Magyar Táncművészeti Egyetemen
2019                Hetedik Vendégváró Fesztivál, vendég a székelyudvarhelyi Tomcsa Sándor Színház, valamint az Udvarhely Néptáncműhely. A Magyar Táncművészeti Egyetemen, egyetemi adjunktusnak nevezik ki, ahol Társulatmenedzsmentet tanít

 

TÁRSADALMI MUNKÁK, SZAKMAI SZEREPVÁLLALÁSOK:

 

1986-   Magyar Táncművészek Szövetsége (MTSZ) tagja, 1999-2011 elnökségi tag
1991 Kortárs Táncszínházi Egyesület tagja, 1996-1999 vezetőségi tag
1991 Közép-Európa Táncszínház Alapítvány, titkár 1997-ig
1991 Alternatív és Független Színházak Szövetsége (AFSZSZ) tagja, 2003-2010 alelnök
1997-   Közép-Európa Táncszínház Egyesület, alapító tagja, elnök
2001-   ASSISTEJ Magyar Központ tagja, 2015-től elnökségi tag
2002 Kortárs Táncalkotók Szakmai Társaságának alapító tagja
2004-   Magyar Koreográfusok Társasága (MKT) alapító tag, 2004-2008 elnökségi tag
2004 Harangozó Gyula Díj kuratórium tagja 2010-ig
2004-   Zalai Kamaratánc Fesztivál zsűritag
2004 Magyar Táncművészeti Kerekasztal tagja, AFSZSZ delegált
2004 Szerzői Jogi Szakértő Testület tagja 2010-ig
2004 Fülöp Viktor Táncművészeti Ösztöndíj Kuratórium tagja 2012-ig
2004 Előadó-művészeti Tanács tagja az MTSZ delegáltja, 2010-ig
2011-   Hagyományok Háza Baráti Kör, önkéntes
2015-   Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal, OKJ vizsgabiztos kinevezés
2016-   STAFÉTA „Előtted az utódod” pályázatokat elbíráló konzulens
2017-  Bihari János Kulturális Egyesület tagja
2017-   Szegedi Papucsért Alapítvány, a kuratórium elnöke
2018-   Magyar Művészeti Akadémia, köztestületi tag

 

DÍJAK, KITÜNTETÉSEK:

 

Junior-díj (1975)
A Népművészet Ifjú Mestere (1975)
Aranysarkantyús Táncos (1975, 1977)
KI MIT TUD? Szólótánc-díj (1977)
Örökös Aranysarkantyús Táncos (1979)
Négyszeres nívódíjas koreográfus (1985, 1986, 1988, 1989)
Dunaújvárosi Fiatalokért emlékplakett (1987)
Magyar Köztársasági Érdemrend Kiskeresztje (1998)
A Magyar Kultúra Lovagja (1999)
Harangozó Gyula-díj (2003)
A Szent György Lovagrend Nagykeresztje (2006)
Imre Zoltán-díj (2009)
Táncművészetért-díj (2010)
Pro Urbe Erzsébetvárosért-díj (2017)
Magyar Érdemrend Tisztikeresztje (2017)
Magyarország Érdemes Művésze (2019)

Főbb szerepei:

Novák Ferenc:
Hegyen völgyön lakodalom / Szeged
Szüret / Szeged
Boszorkányok, varázslatok / Szeged
Vásár / Szeged
Májusjárás / Szeged
Verbunk / Bihari
Passió / Bihari
Magyar Elektra / Honvéd
Szarvassá változott fiak / Honvéd

Foltin Jolán:
Párbeszéd / Bihari
Kalotaszegi Pár / Bihari
Ugróslány / Bihari – Honvéd
Kőmíves Kelemenné / Bihari
Gyermekjátékok / Bihari
Páros / Bihari
Párválasztó / Bihari

Kricskovics Antal:
Ősi elégiák / Fáklya Táncegyüttes

Szigeti Károly:
Ellentétek / Bihari

Györgyfalvay Katalin:
Bújócska II. / Bihari

Markó Iván:
Jézus az Ember fia / Győri Balett
Párizs gyermekei / Győri Balett
A haza gyermekei / Győri Balett

Janek József:
Féldallam / Dunaújváros

Szögi Csaba:
Crescendo / Dunaújváros
Egy kiáltás képei / KET
Mortadello / KET
Raszputyin az ördög / KET
Puszta / KET

Horváth Csaba:
Tűzugrás / KET
Szép csendesen / KET
ŐS K. / KET
A csodálatos mandarin / KET
Mandarin / KET
T.E.S.T. II. / KET

Koreográfiái:

Legények / Bihari
Crescendo / Dunaújváros
Allegro / Dunaújváros
Siculicidium / Dunaújváros
Új Városi Táncok / Dunaújváros
Pódium / Dunaújváros
Fehér szelek / Dunaújváros
Szerelem / Dunaújváros
Sisyphos / Dunaújváros
I.M. Örkény István “Egypercesek” / Dunaújváros
Szerelmi Etűd / Dunaújváros
A csodálatos mandarin / Dunaújváros
Az utolsó tangó / Dunaújváros
Egy kiáltás képei / KET / Józsefvárosi Színház
Etűdök népzenére / KET / Józsefvárosi Színház
Variációk 5 tételben / KET / Józsefvárosi Színház
Mesenincs királyfi / KET / Józsefvárosi Színház
Elígért boldogság / KET / Thália Színház
Hová, hová Hétrőfös? / KET / Nemzeti Színház
Mortadello Op.21 / KET / Katona József Színház
Bulgakov: Mester és Margarita / KET / Nemzeti Színház
I.M. P.P. Pasolini – Viperafészek / KET / SHURE Stúdió
Liszt Ferenc: Magyar Rapszódiák / KET / Budavári Nyári Theatrum
Orf: Carmina Burana / KET / AGRIA Játékok Eger
A Hétrőfös visszatér / KET / Bethlen
Raszputyin az Ördög ? / KET / Thália Színház
Betonkoszorú / Dunaújváros
Puszta / KET

Színházi munkái:

Marton-Novák: Kőműves Kelemen / Pesti Színház(1982.)
Petrik József: Irma, te édes! / Józsefvárosi Színház
Beke Sándor: Fösvény / Józsefvárosi Színház
Kerényi-Novák: Fehér Anna / Nemzeti Színház
Beke Sándor: KaliguLÓ /Jókai Színház Komárno
Petrik József: Charlie nénje / Józsefvárosi Színház
Beke Sándor: Mária Evangéliuma / Bástya Színház Komárno
Kincses Elemér: Egy szerelem három éjszakája / Nemzeti Színház
Sík Ferenc: A különc / Várszínház
Beke Sándor:Két Úr szolgája / Jókai Színház Komárno
Schlanger András:Kísértetcsárdás / Radnóti Színház
Horváth Zoltán: Parasztbecsület / Magyar Állami Operaház/Ferencvárosi Ünnepi Játékok
Dávid Zsuzsa: A Dzsungel könyve / Gárdonyi G. Színház Eger
Beke Sándor: Mária Evangéliuma / Agria Nyári Játékok
Dávid Zsuzsa: Chioggiai csetepaté / Gárdonyi G. Színház Eger
Garas Dezső: Dandin György / Odry Színpad
Beke Sándor: Egri Csillagok / Agria Nyári Játékok
Ruszt József: Varázsfuvola / Kiscelli Romtemplom
Beke Sándor: Az ember tragédiája / Gárdonyi G. Színház Eger
Valló Péter: Íphigeneia Auliszban / Radnóti Színház
Beke Sándor: István a király / Agria Nyári Játékok
Vidnyászky Attila: Sardaffass a hímboszorkány- Zsámbéki Nyári Színház
Dér András: Sade Márkiné / Gárdonyi G. Színház Eger
Beke Sándor: Bánk bán / Gárdonyi G. Színház Eger
Dér András: Szent Iván Éji Álom / Budafok, Vojnovics-Huszár Villa
Ádám Tamás: Mágnás Miska / Katona J. Színház Kecskemét
Ádám Tamás: Mátyás Mesék / Katona J. Színház Kecskemét
Ádám Tamás: A revizor – Katona J. Színház Kecskemét
Ádám. Tamás: A mi Józsink – Katona J. Színház Kecskemét
Ádám. Tamás: Szarvaskirály – Zalai Nyári Játékok
Béres Attila: Cigányszerelem – Szegedi Szabadtéri Játékok (2009.)

Születési hely, idő:

Győr, 1980. június 26.

Iskolák:  

Győri Tánc és Képzőművészeti Iskola (balettmester: Kiss János) 1994–1998
Magyar Táncművészeti Főiskola: balettművész, művésztanár (balettmester: Boros Erzsébet) 2000–2004
Semmelveis Orvostudományi Egyetem: egészségtan tanár 2005–2008
Magyar Táncművészeti Egyetem/ SOTE / Werk Akadémia- Táncművészeti menedzser

Munkatapasztalat: 

Győri Balett- Szóló táncosa (1998-2017)
Magyar Táncművészeti Egyetem- Adjunktus
Pécsi Nemzetközi Tánctalálkozó- 2017& 2018 (szervezés, menedzsment)
Egyéni meghívások: Koppenhága, Malmö, Riga

Főbb szerepek:

Christina (Libor Vaculík, Az Operaház fantomja)
Carmen (Robert North, Carmen)
Ámor (Marie Brolin-Tani, Orfeo)
Júlia (Robert North, Romeo és Júlia)
Connection (András Lukács)
Tűzmadár (Günter Pick)
Lady Macbeth (Marie Brolin-Tani, Macbeth)
Ophelia (Marie Brolin-Tani, Hamlet)
Josepha (Gustavo Ramirez Sansano, Gaudí)
Lányka (Robert North, Halál és a lányka)

Alkotói tevékenység:

Koreográfus (Tiszta lélekkel, 2017)
Koreográfusi asszisztens, közreműködő (Elan, 2007; Tóth Ilona emlékére ’56, 2008)

Elismerések:

2000–2002 Fülöp Viktor táncművészeti ösztöndíj
2001 Philip Morris magyar balettdíj
2004 Carmen-díj
2005 Év Táncosa díj
2006 Cardirex-díj
2006 EuroPass magyar táncdíj
2007 Harangozó-díj
2008 Solydent-díj
2009 Év Táncosa díj

Állami kitüntetés:
2007 Harangozó- díj