Spala Korinna

Születési hely, idő: Sárospatak, 1977.08.21

 

Szakmai Tapasztalat

1995-1997
Honvéd Táncszínház
balett, néptánc
ösztöndíjas

1998-1999

Budapest Táncszínház
art jazz, moderntánc
Ösztöndíjas táncos

1999-2001

Szegedi Kortárs Balett
kortárs tánc, modern tánc (limon, cunningham)
táncművész

2002-2007

Pécsi Balett
klasszikus balett, modern tánc (art jazz, limon, kontakt)
beosztás: magántáncos, modern tánctanár, asszisztens, próbavezető, Jorma Elo (NDT): „Red with Me” c. darabjának betanítása az Észt Nemzeti Operaház Balett Együttese számára

2007-2008

KFKI Kamara Balett
klasszikus balett, modern tánc (limon, art jazz, kortárs tánc)
szólista, modern tánctanár, asszisztens, próbavezető

2007-2008

Madách Musical Tánciskola
modern tánc (limon, art jazz, kortárs tánc, kontakt tánc)
diplomás modern tánctanár

2009-2014

Magyar Táncművészeti Főiskola
tanársegéd (2009), adjunktus (2010), modern tánc tanszékvezető (2011-14)

2009 óta szabadúszó táncművész

2009 – 2019 A Mandala Jógastúdiók oktatója

2020. január 10. A Spala Korinna Jógastúdió megalapítója

Képzettség, végzettség

1995-2001
Magyar Táncművészeti Főiskola
Néptánc- színházi tánc tagozat

1996-2000

Szent István Egyetem, Jászberényi Főiskolai Kar
művelődésszervező

2000-2004

Magyar Táncművészeti Főiskola
táncpedagógus – modern tánc

2006-2009

Magyar Táncművészeti Főiskola
táncpedagógus – klasszikus balett

2014-2015

Magyar Táncművészeti Főiskola
táncpedagógus – klasszikus balett MA

Szakirányú végzettségek (Jóga)

2010 Hatha jóga oktatóképzés – Mandala Jógastúdiók
2011 Női Jóga Nőijóga oktatóképzés – Mandala Jógastúdiók
2013 Ashtanga Yoga “First Series” Teacher Training with Manju Jois
2015 Ashtanga Yoga “First Series” for Teachers with Nancy Gilgoff
2016 Ashtanga Yoga Second Series with Manju Jois

Publikációk, elismerések

Díjak

1999 Gogollak-díj
2001 Fülöp Viktor ösztöndíj- modern tánc
2004 Philip Morris Magyar Balettdíj – junior kategória
2005 Nívó díj – az évad legjobb női táncosa
2006 Harangozó Gyula-díj
2008 A Fringe Fesztiválon fődíj az Ellentétek vonzásában c. darabomért
2011 Mandala Jógastúdiók vezető oktatója
2012 Gerincjóga oktatóképzés vezetője
2015 Magyar Jóga Közösség vezető oktatója
2017 Manju Jois Authorized Ashtanga Yoga Teacher Primary and Intermediate Series
2016 óta Workshopok és táborok szervezője, vezetője, meghívott tanára országszerte, jóga témában.

Koreográfiák

2006 Szóló Duó fesztivál – Room without doors
2007 Krétakör Színház – Pestiesti
2008 Fringe Fesztivál – Ellentétek vonzásában
2008 Pécsi Harmadik Színház – Óz a nagy varázsló
2008 Budapesti Őszi Fesztivál – Lifeoholic
2009 – Egri Gárdonyi Géza Színház – Impulszív

Színpadi tapasztalat

2019: Revenge (Élektra), Kor.: Feledi János
2016: Etoile Ballet Gala in Sweden
2016: Szálkák, Kor.: Feledi János
2016: Home Base, Kor.: Kulcsar Noémi, Koncepció: Rubi Anna
2015: Kaleidoszkóp, Kor.: Nemes Zsófia, Leo Mujic
2014:P.P.Pasolini Project, Kor.: Nemes Zsófia
2014: Tale, Kor.: Kulcsár Noémi, Zene: Eötvös Péter
2014: Örök Kikelet, Kor.: Nemes Zsófia
2013: Mira (Bach-cseppek), Kor.: Leo Mujic
2013: Tabula Rasa, Kor.: nemes Zsófia
2013: Magdalena, Kor.: Leo Mujic
2012: Zárt rendszer, Kor.: Leo Mujic
2012: …ÉS FEHÉR, Kor.: Nemes Zsófia
2009: Impulszív, Kor.: Spala Korinna
2009: Csillagcsavarkulcs, Kor.: Újszászi Dorottya
2009: Sok hűhó semmiért: Kor.: Kulcsár Noémi
2008: Diótörő, Kor.: Barta Dóra
2008: Lorca háza, Kor.: Barta Dóra
2008: Lifeoholic, Kor.: Spala Korinna
2008: Rómeó és Júlia Kor.: Barta Dóra
2008: Ellentétek vonzásában: Kor.: Spala Korinna
2008: Pán Péter Kor.: Jurányi Patrick
2007: Bahnhof Kor.: Jurányi Patrick
2007: Európai Táncgaléria Kor.: Julian Moss – Without a leg to stand on,
2007: Vincze Balázs – Nem adom fel, Raza Hammadi – Para Bango
2006: Notre Dame-i toronyőr Kor.: Jurányi Patrick – Esmeralda
2005: Origo Kor.: Fejes Ádám – duett
2005.: One Cue – Jorma Elo
2005: Listen to this Image Kor.: Neel Verdoorn
2004.: A Csodálatos Mandarin Kor.: Egerhézi Attila – a lány
2004: A fából faragott királyfi – a királylány
2003: Zárt függönyök Kor.: Egerházi Attila
2003: Red with Me Kor.: Jorma Elo
2003: Beszélő testek Kor.:Egerházi Attila
2002: Diótörő Kor.: Egerházi Attila
2002: Kakukkfészek Kor.: Keveházi Gábor – szóló
2002: Európai Kor.: Raza Hammadi
2002: Carmen Kor.: Egerházi Attila
2001: Táncok Bécsből Kor.: Raza Hammadi
2001: Támad a szél Kor.: Egerházi Attila
2001: Játékterek Kor.: Egerházi Attila
2001: Partition au Patio Kor.: Myriam Nasy
2001: A fából faragott királyfi Kor.: Juronics Tamás
2000: Carmina Burana Kor.: Juronics Tamás
2000: Postscriptum Kor.: Juronics Tamás
2000: Tavaszi áldozat Kor.: Juronics Tamás
2000: Mennyegző Kor.: Juronics Tamás
2000: Orfus Kor.: Myriam Nasy
1999: Sárember Kor.: Juronics Tamás
1997: Savanna Kor.: Raza Hammadi
1995-1997: A Csodaszarvas kor.: Novák Ferenc; Moszkva tér Kor.: Diószegi László; Nagyapáék tánca Kor.: Román Sándor

Fotó: Kővágó Nagy Imre 

Újvári Milán / Dunaújváros: 1985.07.02.

2005-ben végeztem a Magyar Táncművészeti Főiskola balettművész szakán. 2005 és 2006 között a Frenák Pál Társulat tagja voltam. 2006 és 2007 között a Mu Terminál képzésén vettem részt, ahol a klasszikus balett mellett, az alábbi tánc technikákkal ismerkedtem meg: európai kortárs és moderntánc, release, kontakt tánc, graham és limón-technika. 2005 és 2009 között a Grupo Capoeira Brasil majd a Centro Cultural Agua de Beber egyesület kötelékében capoeiráztam. 2006 és 2008 között a kanadai székhelyű Cirque du Soleil Delirium című műsorának karakterszólistája voltam. Részt vettem az előadás észak-amerikai és európai turnéján. 2008 óta szabadúszó táncművészként és koreográfusként tevékenykedek. Előadóként olyan társulatokban és független alkotókkal dolgoztam mint, a Duda Éva Társulat, a Krétakör Színház, a Radnóti Színház, a Szegedi Kortárs Balett, Réti Anna, Rui Horta, Nigel Charnock, Kovács Gerzson Péter, Gregor Lustek és Rosana Hribar. Az Egyed Beával közösen alkotott Radioballet formáció két egész estés duett előadása mellett, a saját produkcióim közül kiemelkedik a Keringőtől a mambóig című rövid szóló, amivel több nemzetközi és hazai koreográfusversenyen is díjat nyertem. Táncpedagógusként 2012 óta tevékenykedek. Rövid külföldi workshopok után 2014-től a Nemes Nagy Ágnes Művészeti Szakgimnáziumban tanítok, először mint óraadó tanár, később mint gyakornok. 2016 óta óraadó tanárként tanítok a Színház és Filmművészeti Egyetemen is. 2019-ben sikeres StrongFirst I-es kettlebell oktatói vizsgát tettem valamint a elvégeztem a Functional Movement Screen rendszer első és második fokozatú képzését is. 2020 márciusában mutattam be SHOW címmel, új egész estés koreográfiámat, valamint ugyanezen év augusztusában a ZR Team Hungary Brazil Jiu-Jitsu csoportjában kezdtem el gyakorolni.

Web: milanujvari.com

Békési-Szombati Anett táncművészként (Budapest Kortárstánc Főiskola BA, 2011-2014), táncpedagógusként (Budapest Kortárstánc Főiskola, MA, 2020-) és szabadúszó koreográfusként dolgozik, UnknownText nevű saját formációját vezeti.
Alkotói és előadói működése mellett 2015 óta rendszeresen tanít kortárstánc technikát, kontakt technikát és improvizációt.

Professzionális szinten a Közép-Európa Táncszínház társulatának tart rendszeresen tréningeket, továbbá 2020 óta a BailArt Művészeti Iskola színházi táncos és kortárs-, modern táncos (OKJ) képzésének szakvezetője.

Ezenfelül SoftWave kortárstánc óráival a Trafó Kortárs Művészetek Házában és a Jurányi Házban várja a kortárstánc iránt érdeklődő szélesebb közönséget.

 

Ladjánszki Márta klasszikus balett, szertorna, jazz és modern tánc tanulmányait Magyarországon és Bécsben folytatta, majd 1996 végén alapítója volt a KOMPmÁNIA Kortárs Táncszínháznak, ahol táncosként és társkoreográfusként dolgozott. 2001-ben csatlakozott az L1 Egyesület munkájához, ahol művészeti alelnökként a mai napig dolgozik.

Önálló alkotói munkáját elkezdve általában szóló-centrikus koreográfiákat hozott létre, melyek specifikusan a fizikumból, annak határaiból építkeznek. Az elmúlt 27 évben fokozatosan nyitott a koreografálás és a több-szereplős darabok felé, mint tette ezt első bemutató-sorozatában, a helyzetjelentésM-ben is (2008 – 2010). 

2018 óta a NaVKE és a Bakelit MAC együttműdésében művészeti vezetőként szervezi és fellép a ‘Táncelőadások Estsorozat Meztelen Nézőkkel’ sorozatban. Interjú a témában itt: https://fedelnelkul.hu/2020/01/23/ladjanszki-marta/

Saját bevallása szerint belső löketeket követ és hisz minden mozdulatban:
„Szeretem a nézőt elvarázsolni, megnyitni benne azt a kaput, ami benne domináns egy adott témával kapcsolatban.”

Fotó: Szabó Roland

 

www.martaatwork.com
www.L1.hu 


DJAK

2000
III. Országos Kortárs Táncfesztivál – Veszprém – legjobb női táncos/előadói díj – Romance
I. Szóló Tánc Fesztivál – Budapest – legjobb kortárs tánc koreográfusa – Egy

2001
II. Szóló Tánc Fesztivál – Budapest – harmadik helyezés – Terpeszkedő Combok
VII. Alternatív Színházi Szemle – Budapest – legjobb táncos-díj – Idomtalan Sellő, A kiválasztott, Átjárók

2002 – VIII. Alternatív Színházi Szemle – Budapest
legjobb táncelőadás díja – Miféle gyöngédség
legjobb táncszínházi előadás díja – Je’taime

2003
DanceWeb – bécsi táncos ösztöndíj
TQW – bécsi alkotói ösztöndíj
Fülöp Viktor Táncművészeti Alkotói ösztöndíj (NKÖM)

2004 – Prága – Jarmila Jerabkova Kortárs Koreográfus Verseny első díja

2005 – CECArtsLink amerikai ösztöndíj (Minneapolis, New York)

200
Budapest Fringe Fesztivál szakmai különdíja a majdnem 3 című táncelőadással
Prága – Jarmila Jerbkova Kortárs Koreográfus Verseny első díja (sisterhood / MONOtone06)

2007
Budapest Fringe Fesztivál fődíja Performance kategóriában a MONOtone07 szóló előadásért
UBUS Fesztivál és Verseny Koreográfiai Miniatürák második díja a sisterhood című előadásért

2008 – UBUS Fesztivál és Verseny Koreográfiai Miniatürák első díja a shelter című szóló előadásért

2009 – ProHelvetia_Warshaw artist in residence ösztöndíja Svájcban – Tanzhaus Zürich (2010)

2010 – Devir CAPa residency Faro-ban – Portugália (2011. június)

2011 – International Visegrad Fund VARP-PA ösztöndíj (egyéni) – Pozsony (SK, 2012)

2012 – StudioTrade rezidencia – Köln (StudioWorks)

2016 – DNA Award for supporting Czech theater and dance abroad (Prága)

2018 – International Visegrad Fund VARP-PA ösztöndíj (egyéni) – Bytom (PL, 2018)

2021 – International Visegrad Fund VARP-PA ösztöndíj (csoportos) – Žďár nad Sázavou (CZ, 2021)

Tanulmányok

2016 – 18 Modern tánctanár MA (Magyar Táncművészeti Egyetem)

2012 – 15 Modern táncos és próbavezető BA (Magyar Táncművészeti Egyetem)

Születési hely,idõ:

Gyõr, 1989.02.02.

Iskola:

2004-2007. Gyõri Tánc-és Képzõmûvészeti Általános Iskola, Szakközépiskola és Kollégium

Mesterek:

Ócsag Anna, Lõrinc Katalin, Händel Edit, Müller Ervin, Kulcsár Noémi, Demcsák Ottó

2007-2009 MU Terminál Alkotó Mûhely

Tér-forma-nyelv/ Fodor Zoltán
Újoncok/ Fejes Ádám
Csókol anyád, csomag nincs!/ Fejes Ádám
Terminál képek/ Hámor József
Bábel világ/ Bicskei Lukács
Plain/ Duda Éva
Rushes/ Riina Saastamoinen
Nyomás alatt/ Fejes Ádám
Melange/ Fodor Zoltán
Tango en el cajon/ Hámor József
lélekvilágotvedlik/ Gergely Attila
Danse macabre/ Gergye Krisztián
White/ Újvári Milán

Kurzusok:

Andrea Boll,Fejes Ádám, Hámor József, Földi Béla, Barta Dóra, Gaál Mariann,Szigeti Oktávia, Nigel Charnock, Jan Kodet, David Hernandez

2009-tõl a Közép-Európa Táncszínház tagja

2009.Hangképek (koreográfus: Katona Gábor)
2010. Vihar (alkotók: Virág Melinda, Hámor József, Jónás Zsuzsa, Gergye Krisztián, Szögi Csaba)
2010. Io sono
2010. Visszavonhatatlan (koreográfus: Jónás Zsuzsa)
2011. Nyáron, este fél tizenegykor (rendezõ: Vörös Róbert, koreográfus: Gergye Krisztián)
2011. ArTeRrOr – Ocean’s Six (koreográfus: Hámor József)
2011. Shakespeare-mesék (Gergye Krisztián, Vlad’ka Malá, Tárnok Marica)
2012. Filter (koreográfus: Katonka Zolán)
2012. Pyramidon (koreográfus: Katona Gábor)
2012. Levitáció (koreográfus:  Vlad’ka Mala)
2013. IKF – Jobbágy Bernadett (koreográfus: Jobbágy Bernadett, konzultáns: Kun Attila)
2013. Horda (koreográfus: Kun Attila)
2013. IKF – Újvári Milán (koreográfus: Újvári Milán, konzultáns: Kun Attila)
2013. IKF – Pálfi Gabriella (koreográfus: Pálfalvi Gabriella, konzultáns: Kun Attila)
2013. Dűne (koreográfus: Maday Tímea Kinga, Hámor József)
2013. A diótörő és az egérkirály (koreográfus: Kun Attila)
2014. Horda2 (koreográfus:Kun Attila, dramaturg: Róbert Júlia)
2014. Peregrinusok (koreográfus: Kun Attila, Mészáros Máté,  Zachár Lóránd)
2014. Elzenélt tánc, eltáncolt zene (koreográfus: Kun Attila)
2014. IKF – Grecsó Zoltán (koreográfus: Grecsó Zoltán, konzultáns: Kun Attila)
2014. IKF – Ujszászi Dorottya (koreográfus: Ujszászi Dorottya, konzultáns: Kun Attila)
2014. IKF – Varga Kinga (koreográfus: Varga Kinga, konzultáns: Kun Attila)
2014. Tiszta föld (koreográfus: Kun Attila)
2015. IKF – Gyulai Júlia (koreográfus: Gyulai Júlia, konzultáns: Kun Attila)
2015. Tánc-Tér-Képek (koreográfus: Kun Attila)
2015. IKF – Halász Gábor / A8AK (koreográfus: Halász Gábor, konzultáns: Kun Attila)
2015. IKF – Szamosi Judit (koreográfus: Szamosi Judit, konzultáns: Kun Attila)
2015. Ki vagy te, kortárs tánc?
2015. Igaz történet alapján (koreográfus: Kun Attila)
2015. Click (koreográfus: Ujszászi Dorottya)
2016. IKF – Kiss Anikó (koreográfus: Kiss Anikó, konzultáns: Kun Attila)
2016. Metamorfózis (koreográfus: Halász Gábor)
2016. Bartók-Sztravinszkij est (koreográfus:Halász Gábor, Kun Attila)
2016. Divertimento- a Közép-Európa Táncszínház és a Dohnányi Szimfonikus Zenekar estje
(koreográfus: Kun Attila)
2016. Bach tánc-szvitek (koreográfus: Kun Attila)
2017. Kodály-dialógok (koreográfusok: Mádi László, Kun Attila)
2017. Cinegekirályfi (koreográfus: Kun Attila)
2018. Col-Lab /a Közép-Európa Táncszínház és a Krarow Dance Theatre együttműködése/
(koreográfusok: Kun Attila és Eryk Makohon)
2018. IKF – Járvány (koreográfus: Samu Kristóf)
2018. IKF – Transz (koreográfus: Mikó Dávid)
2018. Special Society (alkotó: Anton Lachky)
2018. Sono Rinato (alkotók: a Közép-Európa Táncszínház táncosai)
2019. Térfalók (koreográfus: Mádi László)
2019. Shreds (alkotó: Hámor József)
2019. Sinni (koreográfus: Mészáros Máté)
2019. Ketten (koreográfus: Juhász Péter)
2020. IKF  – DANCE is not DEAD (koreográfus: Eva Urbanova (SL))
2020. Verso (koreográfus: Mádi László)
2020. Bardo (koreográfus: Cserepes Gyula)
2020. IKF  – The Lungs of the Earth (koreográfus: Magda Skowron)
2020. IKF  – Aurora Borealis (koreográfus: Anna Mikuła (PL) és Paweł Urbanowicz (PL))
2020. IKF+  – Amőba 02. (koreográfus: Nagy Csilla)

Egyéb munkák:

2009.Terminology (koreográfus: Andrea Boll)
2009.Nyolcan terítéken (koreográfus:Fejes Ádám)
2010,2011. Carmen-Szegedi Szabadtéri Játékok (koreográfus:Duda Éva rendező: Kerényi
Miklós Gábor)
2011. A tavasz lehelete (koreográfus: Maday Tímea Kinga)
2012. Mágnás Miska-Szegedi Szabadtéri Játékok (koreográfus:Kovács Gerzson Péter,
rendező: Alföldi Róbert)
2013. István, a király-Szegedi Szabadtéri Játékok (koreográfus:Vári Bertalan
rendező: Alföldi Róbert)
2014. A játékkészítő ( koreográfus: Nichola Treherne, rendező: Magács László)
2015., 2016. Tévedések vígjátéka- Szegedi Szabadtéri Játékok (koreográfus: Duda Éva,
rendező:Kerényi Miklós Gábor)
2016. Stabat mater: koreográfus-asszisztens (koreográfus:Kun Attila)
a Nagyvárad Táncegyüttes és a Közép-Európa Táncszínház koporodukciója
2017. Napszállta című film (rendező: Nemes Jeles László, koreográfus: Hód Adrienn)

Díjak, kitüntetések, ösztöndíj:

2006.New Generation Nemzetközi Balettverseny 1 helyezés modern kategóriában
2007.Országos klasszikus balett-és moderntánc verseny
3.helyezés klasszikus balett kategóriában, 1. helyezés modern duett kategóriában
2000-2006. között 8 világbajnoki cím showtánc és discotánc kategriákban
2005. Az év sporttáncosa:Magyar Divat-és Sporttánc Szövetség
2006. Az év női táncosának díja adományozta: International Dance Organization
2007. A tánc világáért, a világ táncáért
2008. Táncpedagógusi Nívódíj: Magyar Divat-és Sporttánc Szövetség
2013. Fülöp Viktor ösztöndíj
2020. Magyar Ezüst Érdemkereszt kitüntetés

Oktatás:

2005-2010. kurzusok vezetése Svédországban és Norvégiában:
Vasteras Danscenter-Vasteras, Let’s move Eskilstuna Dansstudio – Eskilstuna,
Team U&I Danseklubb, Enjoy Dansstudio
2012. koreográfia készítése: Győri Tánc-és Képzőművészeti Általános Iskola, Szakgimnázium és Kollégium koncertvizsgájára
2014. június 9-12. D.E.E.P. táncismereti tábor – Trafó Kortárs Művészetek Háza, a Közép-Európa Táncszínház szervezésében
2015. június 13-15. Swedish Dance Kongress – Göteborg
2015. június 19-21. Figura Stúdió Színház – Gyergyószentmiklós
2015. június 25-26. áncfúzió a Nemzeti Táncszínház szervezésében
2015. november 20-22. D.E.E.P. tánchétvége – Jurányi Inkubátorház a Közép-Európa Táncszínház szervezésében
2016. június 10-14. Nyíregyházi Művészeti Szakgimnázium
2016. augusztus 1-20. Bethlen Dance Workshop-tréningvezető
2017. Bethlen Dance Workshop (Budapest)
2019. Nyári Intenzív Tánckurzus (Budapest)
2019.szeptemberétől a Magyar Táncművészeti Egyetem óraadó tanára

Születési hely, idő:
Budapest, 1988. 10. 21.

Tanulmányok:
2003 – 2007 Madách Imre Gimnázium (Vác)
2007- 2008 Atalanta Üzleti Szakközépiskola – Protokoll ügyintéző szak
2009 – 2011 Bailart Táncstúdió – Színházi táncos szak
2011 – 2013 Elit képzés (Budapest Táncszínház)
2013 – 2016 (2019) Magyar Táncművészeti Egyetem – Koreográfus szak
2016 – 2017 E-Stúdió Oktatási és Marketing Kft. – Fitness Instruktor
2016 – 2017 Mandala Jógastúdiók – Gerincjóga oktató képzés

Munkahelyek:
Coincidance Táncszínház (2011-2019)
Közép-Európa Táncszínház (2019-)

Szakmai tapasztalatok:
*Szentivánéji álom (2012-2018) – Coincidance Táncszínház (Koreográfus: Gyulai Júlia) – MOM Kulturális Központ; RaM Colosseum; Városmajori Szabadtéri Színpad; Budapesti Kongresszusi Központ; Bosznia-Hercegovina (Szarajevó), Málta (Valletta), Izrael (turné)
*Hair (2012-2016) – Coincidance Táncszínház (Koreográfus: Gyulai Júlia) – Izrael, Németország (Xanten), Olaszország (Kaltern)
* Széttáncolt cipellők (2013-2018) – Coincidance Táncszínház (Koreográfus: Gyulai Júlia) – MOM Kulturális Központ, Hatszín Teátrum, Pesti Magyar Színház, Mexikó (turné)
*The Irish Impulse (2013-2015) – Coincidance Táncszínház (Koreográfus: Gyulai Júlia) – Városmajori Szabadtéri Színpad, RAM Colosseum
*Egy katona története (2013-2016) – Coincidance Táncszínház (Rendező: Pintér Gábor, Koreográfus: Gyulai Júlia) – Művészetek Palotája
* Merlin (2014-2017) – Coincidance Táncszínház (Koreográfus: Gyulai Júlia) – MOM Kulturális Központ, Pesti Magyar Színház
* Tündérkirálynő (2015-2018) – Coincidance Táncszínház (Koreográfus: Gyulai Júlia) – Művészetek Palotája
* 2_elle_y (Kétely) (2017) – Coincidance Táncszínház (Koreográfus: Szarvas Krisztina) – MOM Kulturális Központ
* Fairplay (2017-2018) – Sportóriások legendája – Coincidance Táncszínház (Koreográfus: Gyulai Júlia) – Városmajori Szabadtéri Színpad, MOM Kulturális Központ
* Die Grosse Wiener Johann Strauss Gala (2014-2018) – Coincidance Táncszínház (Rendező: Galamb Erika, Koreográfus: Gyulai Júlia) –Koncertkörút: Ausztria, Németország, Dánia
*Minden máshogy van (2018) – Coincidance Táncszínház (Koreográfus: Gyulai Júlia) – Bethlen Téri Színház
*Auróra (2018-2019) – Coincidance Táncszínház (Koreográfus: Gyulai Júlia) – Városmajori Szabadtéri Színpad, Művészetek Palotája
* Dido és Aeneas (2018)- Coincidance Táncszínház (Rendező: Pintér Gábor, Koreográfus: Gyulai Júlia) – Művészetek Palotája
* Peer Gynt (2017) – Coincidance Táncszínház és a Budafoki Dohnányi Szimfonikus Zenekar (Koreográfus: Gyulai Júlia) – Művészetek Palotája
* ABBA Symphony Show (2017) – Coincidance Táncszínház és a Budafoki Dohnányi Szimfonikus Zenekar (Koreográfus: Gyulai Júlia) – Papp László Bp. Sportaréna, Tokaji Fesztiválkatlan, AEGON Aréna – Pozsony
* John Williams Filmharmonikusok (2016-2018) – Coincidance Táncszínház és a Budafoki Dohnányi Szimfonikus Zenekar (Koreográfus: Gyulai Júlia) – Papp László Budapest Sportaréna, Tokaji Fesztiválkatlan
* Igazából Karácsony (2018) – Coincidance Táncszínház és a Budafoki Dohnányi Szimfonikus Zenekar (Koreográfus: Gyulai Júlia) – Papp László Budapest Sportaréna
* Merre tartasz ember? (Szepes Mária művei alapján, 2015-2017) – (Rendező, koreográfus: Jaross Viktória) – Centrál Színház, Hatszín Teátrum
* Sun City (Holnap tali MUSICAL, 2017) – (Rendező: Szente Vajk, Koreográfus: Túri Lajos) – Pesti Magyar Színház
* Sugar – Van, aki forrón szereti (2017) – (Rendező: Méhes László, Koreográfus: Kispál Anita, Gyulai Júlia) – Pesti Magyar Színház
* Carmen (opera, 2017) – (Koreográfus: Venekei Marianna) – Erkel Színház
* Anna Karenina (balett, 2017) – (Koreográfus: Pártay Lilla) – Magyar Állami Operaház
* Társas-Játék – Spirit Dance Company (2019) – (Koreográfus: Sándor Tímea) – Eötvös 10 Közösségi és Kulturális Színtér
*Egyéb táncprodukciók (2017-2018):
-Andrea Bocelli koncert (Papp László Budapest Sportaréna)
-Az Év sportolója gála (Nemzeti Színház)
-Röplabda Bajnokság (Várkert Bazár)
-Birkózó Világbajnokság (Budapesti Kongresszusi Központ)

Mestereim, tanáraim:
Bozsik Yvette (koreográfia)
Földi Béla (art jazz)
Fekete Hedvig (klasszikus balett)
Castillo Dolores (klasszikus balett)
Metzger Márta (klasszikus balett)
Sárközy Holler Ágnes (klasszikus balett, moderntánc)
Grecsó Zoltán (kortárstánc)
Szarvas Krisztina (moderntánc)
Gyulai Júlia (moderntánc)
Spala Korinna (jóga)

Oktatói munkáim:
Piruett Stúdió (2016-2018)
-Modern tánctechnikák (art jazz)
-Jóga
Bailart Táncstúdió (2014-)
-Modern tánctechnikák (art jazz)
-Jóga

Nagy Csilla táncművész, koreográfus, táncpedagógus, a Magyar Táncművészeti Főiskolán és a rotterdami CODARTS Akadémián végezte tanulmányait. 2008 óta dolgozik az Artus–Goda Gábor Társulatával, 2012 óta saját művészeti projektjeit valósítja meg a Cipolla Collectivával.

Óráin a tajcsi, csikung, jóga technikáit ötvözi, illetve testtudtai technikákból is merít a tréningjeiben (Skinner Release Technika, BMC). Jelenleg  biodinamikus szemléletben tanít táncimprovizációt és kompozíciót.

 

Fotó: Tóth Mátyás

Gustavo Ramírez Sansano (1978 San Fulgencio, Spain) has been Artistic Director of Luna Negra Dance Theater (2009-2013), and now he combines his work as a choreographer freelance with the direction of TITOYAYA, the company he founded on 2006 in Spain with Veronica Garcia Moscardo. Sansano has been the recipient of numerous awards for his choreography, including first prize at the Ricard Moragas Competition in Barcelona (1997), Prix Dom Perignon Choreographic Competition in Hamburg (2001), and Premio de Las Artes Escénicas de la Comunidad Valenciana (2005). He has been commissioned to create works Many Companies such as Alvin Ailey, Nederlands Dans Theater, Compania Nacional de Danza, Hubbard Street Dance Chicago, Luzerner tanz Theater, Ballet BC, The Hamburg Ballet, Atlanta Ballet, Ballet Hispánico, Luna Negra Dance Theater among others. As a dancer, Sansano was part of the most prestigious companies such as Ballet Joven de Alicante, Ballet Contemporaneo de Barcelona, Ballet de la Comunidad de Madrid/Victor Ullate, Nederlands Dans Theater II and Hubbard Street Dance Chicago doing some original works by Jacopo Godani, Hans Van Manen, Jiří Kylián, Ohad Naharin, Johan Inger, Paul Lightfoot, Victor Ullate and many more.
Gustavo was chosen by the magazine POR LA DANZA for its 15th anniversary as one of the ‘Fifteen Choreographers to Watch’(2004) Dance Magazine featured Luna Negra’s Artistic Director, Gustavo Ramírez Sansano, ’25 to Watch’(2011), and named a ‘Chicagoan of the Year in Arts & Entertainment’ by the Chicago Tribune (2012) and in June 2017 was chosen by the APDCV  for its 30th anniversary as ‘Outstanding Valencian choreographer‘
also has created a few operas with Chicago Opera Theater (Andreas Mitisek) “María de Buenos Aires”, Opera Omaha (James Darrah) “Semele ” , Bard SummerScape “Iris”(James Darrah) and Philip Glass’s  Les Enfants Terribles (James Darrah)
Along his time creating he has work with Luis Crespo as Set Design for most of his productions.
Also has collaborated with other artist such as David Delfin, Angel Sanchez, Nicolas Fischtel, Bregje van Balen, Gelson Amaran to name a few.

He has been invited to numerous Schools and Universities all over the World, including  Centro Coreográfico Gallego (Spain),  Scottish Dance Theatre (Scotland), Conservatorio superior y professional de danza de Valencia (Spain), Springboard Danse Montréal (Montreal-Canada), The Juilliard School (New work City-USA), Escuela Municipal de Música y danza de Torrevieja(Spain), Institut del Teatre de Barcelona (Spain), the school of the Jacob’s Pillow (Boston-USA), Daf Dance Arts Faculty.(Rome- Italy) CalArts-California Institute of the Arts(Los Angeles-USA), Butler University (Indianapolis, U.S.A.), Escuela Moderna de Música y Danza (Santiago-Chile),Copenhagen Contemporary Dance School, among other.

Choreographic Works

ALVIN ALLEY- New York, New York, USA
2017 Victoria

AUGSBURG BALLET – Germany
2018 18+1

ATLANTA BALLET – Atlanta, U.S.A.
2016 El Beso

ABC DANCE COMPANY – St. Polten, Austria
2002 One for all

AGORA PROJECT – Reggio Emilia , Italy
2017 Flabbergast

BALLETMET – Columbus, Ohio, USA
2016 CARMEN.maquia (Full evening)
2014 Lovely Together
2014 18+1
2002 En vez de

BALLET HISPANICO – New York, New York, USA
2018 Espiritus Gemelos
2016 Flabbergast
2014 El Beso
2014 CARMEN.maquia (Full evening)

BALLETBC – Vancouver, British Columbia, Canada
2015 Consagración
2014 Lost and Seek

BALLET DE CARMEN ROCHE – Madrid, Spain
2003 Érase otra vez

BALLET DE TEATRES DE LA GENERALITAT VALENCIANA – Valencia, Spain
2006 Viñetas

BALE TEATRO GUAIRA – Curitiba, Brazil
2014 La Cinderela

BADORA DANCE COMPANY – Budapest, Hungary
2011 Lo que no se ve

BODYTRAFFIC – Los Angeles , U.S.A.
2016 Bounce

BUDAPEST DANCE THEATER – Budapest, Hungary
2009 Flabbergast

BUTLET BALLET – Indianapolis, Indiana, U.S.A.
2013 Camino

BALLETTO DELL’ESPERIA – Turin, Italy
2009 Caliban

CALARTS-CALIFORNIA INSTITUTE OF ARTS -Los Angeles , USA
2017 18+1

COMPAÑÍA NACIONAL DE DANZA – Madrid, Spain
2009 Chapter 10

HAMBURG BALLET – Hamburg, Germany
2002 Un peso en la Espalda

JOVE COMPANYA DE ALICANTE , Spain
2018 Recortes

GYÖRi BALLET – Gyor, Hungary
2008 Gaudi (Full Evening)

HUBBARD STREET DANCE CHICAGO – Chicago, U.S.A.
2015 I Am Mister B

JULLIARD – New York, New York, USA
2017 1000 thoughts

JUNIOR BALLET OF GENÉVE – Geneve, Switzerland
2009 Flabbergast

LUZERNER THEATER – Lucerne, Switzerland
2015 Giselle (Full Evening)

LUNA NEGRA DANCE THEATER – Chicago, U.S.A.
2012 CARMEN.maquia (Full Evening)
2012 En busca de
2012 18+1
2011 Not Everything
2011 Moniquilla y el Ladron de Risas (Full Evening)
2010 Toda una Vida
2004 Luna de Miel
2004 Vamos a contar mentiras
2002 Flabbergast

MM CONTEMPORARY COMANY – Reggio Emilia, Italy
2016 Le Silfidi

NATIONAL DANCE COMPANY WALES  – Cardiff, United Kingdom
2011 Quixoteland

NEDERLANDS DANS THEATER 2 – Den Haag, Holland
2007 De ida y Vuelta
2005 79 42 17
2004 Chapter 9. * Mario Alberto Zambrano

NORRDANS – Härnösand, Sweden
2012 Great Expectations (Full Evening)

NO)ONE.ART- Los Angeles , USA
2014 Recortes (Full Evening)

SALT CONTEMPORARY COMPANY – Salt Lake , USA
2018 Stand by me

OTRA DANZA – Elche, Spain
2013 Da Capo

PATAS ARRIBA – Elche, Spain
2003 Dícese

PROYECTO TITOYAYA – Valencia/Alicante, Spain
2019 Carmen.maquia
2018 Social Animal
2017 LLuita * Eduardo Zúñiga, Daniel Abreu (Full Evening)
2016 Baking 16
2015 Moniquilla y El Cascanueces (Full Evening)
2014 La Metamorfosis (Full Evening)
2013 Insert Coin
2012 Radio Station
2009 Lo que no se ve (Full Evening)
2008 Baking
2008 Moniquilla y El Ladrón de Risas (Full Evening)
2007 Manera
2007 Flabbergast
2007 79 42 17
2006 Retrato de Oscar Wilde (Full Evening)
DOMINIC WALSH DANCE THEATER – Houston, U.S.A.
2004 2 and 1 for Mr. B
2008 Dícese

iNSTITUT DEL TETARE- – Barcelona, Spain
2015 coma
2019 1000thoughts

IT DANSA – Barcelona, Spain
2003 Tito
2005 Flabbergast
2008 En busca de
PASSARELLES – Brussels, Belgium
2002 Entre  *Asun Noales

* Coreografía conjunta con / Collaboration with

TANZTHEATER  MüNSTER – Germany
2017 Recortes (Full Evening)

THEATER ULM – Germany
2017 El Beso
2017 2 and 1 for mister b
2017 Recortes
OPERAS

CHICAGO OPERA THEATER- Chicago, U.S.A.
2013 Maria de Buenos Aires
Music by Astor Piazzolla
Direction by Andreas Mitisek
OPERA OMAHA – Omaha, U.S.A.
2016 Semele
MUSIC BY G. F. Handel
Production + Stage Director James Darrah

BARD SUMMERSCAPE -Annandale on Hudson – New York, U.S.A.
2016 Iris
Music by Pierto Mascagni
Director James Darrah

OPERA OMAHA – Omaha, U.S.A.
2019  Les Enfants Terribles
MUSIC BY Philip Glass
Production + Stage Director James Darrah

Andrej Petrovic 1982-ben született Bojnicén, Szlovákiában, tanulmányait a Banska Bystrica-i Tánckonzervatóriumban végezte, mielőtt a Študio Tanca Professional Dance Theatre / Zuzana Hájková társulatához csatlakozott.

Eddigi munkája során olyan helyeken fordult meg, mint az Editta Braun Company Salzburgban, a brüsszeli Fatou Traore vagy Giorgio Barberio Corsetti and Fatore Kappa fizikai színháza Rómában, a Jean Abreu Dance Company Londonban, illetve Jaroslav Vinarsky-val is dolgozott együtt Prágában.

2007-ben csatlakozott az Akram Khan Company-hoz, ahol táncosként és próbavezetőként a Bahok, Confluence, Vertical Road c. előadásokban dolgozott. Ez a bő tíz éves időszak nem csak technikáját fejlesztette, de kreativitásának is táptalaja volt. Így kapott lehetőséget, hogy személyes fejlődését felhasználva megossza ötleteit Akram Khannal, ezzel pedig a 2012-es londoni Olimpiai Játékok megnyitójának táncosává és társalkotójává vagy a társulat iTMOi c. produkciójának, csak úgy, mint az Angol Nemzeti Balett számára újragondolt, díjnyertes Giselle koreográfus asszisztensévé váljon.

Élményei alapján Andrej Petrovic saját alkotói munkába kezdett és a következő együttesekkel dolgozott együtt, továbbépítve és továbbfejlesztve stílusát: London/Sadlers Wells Theatre, a Szlovák Nemzeti Színház, a Kecskemét City Ballet és a National Youth Dance Company.

2016-ban létrehozott szóló előadása, az L/One of the Seven a hét halálos bűn, különös tekintettel a bujaság, mint a hét egyikén alapszik. Az előadó, Martina Hajdyla Lacova a cseh Thalia Awards in Prague jelölését kapta a produkcióban nyújtott teljesítményéért.

Jelenleg a Viliam Dočolomanky/Farm in the Cave International Theatre Studio-val dolgozik, professzionalizmusa minden munkáján áthatol.