Tanulmányok

  • 2004-2010. Debreceni Egyetem: angol és néprajz szak
  • 2006-2008. Magyar Táncművészeti Egyetem: táncos és próbavezető, néptánc szakirány
Szakmai tapasztalat

  • 2008-2009. Bányai Júlia Ált. Isk. és AMI: néptánc aasszisztens
  • 2012-2015. Menedék Egyesület: közösségi szociális munkás
  • 2015-2017. PSP és KCsP programok (Románia és Franciaország): kulturális diplomácia
  • 2017-2018. Lépték-Terv Tájépítész Iroda: projekt asszisztens
  • 2018-2019. Hagyományok Háza, Magyar Állami Népi Együttes: kulturális szervező
  • 2020 óta a Közép-Európa Táncszínház pályázati menedzsere

BETHLEN TÉRI SZÍNHÁZ – ügyvezető igazgató
2020. október 01-

Közép-Európa táncszínház – operatív menedzser
2021. január 01-

Klakker Társulás – Produkciós vezető
2020. szeptember-

Egyéni ügyvéd (szüneteltetve 2018. július 01.-) Mediátor

Produkciós koordinátori/vezetői tapasztalat:

Igazgatóhelyettes/ produkciós vezető
Budaörsi Latinovits Színház, 2018.07.04.- 2020.08.31.

Produkciós koordinátor
Színház- és Filmművészeti Egyetem, 2017. március 01- 2018. július 01.

Produkciós Vezető
TROJKA – Színházi Társulás, 2016/2017
Társulatvezető: Soós Attila Gergely

Produkciós Vezető
Terminal Workhouse – Színházi Társulat, 2016/2017
Társulatvezető: Molnár Gusztáv

Facebook kampánymenedzser
Budaörsi Latinovits Színház, 2015/ 2018

Produkciós Vezető 2013/2017
– “Sanyi és Aranka” Színház és Apropera –
Igazgató: Lukáts Andor

Alapító
“SASZ” Alkotóműhely – 2015/
Vezető: Váczilaci

Produkciós Vezető
Neptun Brigád – Színházi Társulat – 2013/2016
Társulatvezető: Baksa Imre

Produkciós Vezető
KÁVÉ – Színházi Társulat – 2014/2015
Társulat: Száger Zsuzsa, Urbanovits Krisztina,

Alapítványi kurátor:
“Magyar Média Műhely Alapítvány”, 2015/Jelenleg is

 

Színházi képzettségek:

Werkakadémia, Művészeti/Színházmenedzser szak
2013/14 – Budapest

Magyar Íróakadémia – Budapest/Filmrendezői mesterkurzus
2008/09 – Budapest

 

Rendezőasszisztensi, rendező munkatársi/alkotótársi tapasztalat:

Euripidész: Andromakhé – Rendező munkatársa – “SASZ” Színházi Társulat
– Sanyi és Aranka Színház – 2013/2014
(rendező: Lukáts Andor)

Jordi Galceran: Bank Credit – Rendezőasszisztens – “Neptun Brigád” Színházi Társulat
– Sanyi és Aranka Színház – 2014/2016
(rendező: Cseh Judit)

Összkomfort – Kreatív munkatárs – “42.Társulat” Színházi Társulat
– Sanyi és Aranka Színház –2015/2016
(rendező: Fogarasi Gergely)

Albee: Három magas nő– Rendező munkatársa/Produkciós vezető – “Teatro” Színházi Társulat – Sanyi és Aranka Színház – 2016
(rendező: Cserje Zsuzsa)

 

Születési hely, idő:

Győr, 1980. június 26.

Iskolák:  

Győri Tánc és Képzőművészeti Iskola (balettmester: Kiss János) 1994–1998
Magyar Táncművészeti Főiskola: balettművész, művésztanár (balettmester: Boros Erzsébet) 2000–2004
Semmelveis Orvostudományi Egyetem: egészségtan tanár 2005–2008
Magyar Táncművészeti Egyetem/ SOTE / Werk Akadémia- Táncművészeti menedzser

Munkatapasztalat: 

Győri Balett- Szóló táncosa (1998-2017)
Magyar Táncművészeti Egyetem- Adjunktus
Pécsi Nemzetközi Tánctalálkozó- 2017& 2018 (szervezés, menedzsment)
Egyéni meghívások: Koppenhága, Malmö, Riga

Főbb szerepek:

Christina (Libor Vaculík, Az Operaház fantomja)
Carmen (Robert North, Carmen)
Ámor (Marie Brolin-Tani, Orfeo)
Júlia (Robert North, Romeo és Júlia)
Connection (András Lukács)
Tűzmadár (Günter Pick)
Lady Macbeth (Marie Brolin-Tani, Macbeth)
Ophelia (Marie Brolin-Tani, Hamlet)
Josepha (Gustavo Ramirez Sansano, Gaudí)
Lányka (Robert North, Halál és a lányka)

Alkotói tevékenység:

Koreográfus (Tiszta lélekkel, 2017)
Koreográfusi asszisztens, közreműködő (Elan, 2007; Tóth Ilona emlékére ’56, 2008)

Elismerések:

2000–2002 Fülöp Viktor táncművészeti ösztöndíj
2001 Philip Morris magyar balettdíj
2004 Carmen-díj
2005 Év Táncosa díj
2006 Cardirex-díj
2006 EuroPass magyar táncdíj
2007 Harangozó-díj
2008 Solydent-díj
2009 Év Táncosa díj

Állami kitüntetés:
2007 Harangozó- díj

 

Születési hely, idő:
Budapest, 1976. január 5.

Iskolák:
1989 – 1993 Öveges József Szakközépiskola – épületvillamossági szak

Munkahelyek:
2006- Közép-Európa Táncszínház – Műszaki vezető
2004- 2006 Közép-Európa Táncszínház – Világosító
2003- 2004 Pesti Magyar Színház – Világosító
1999- 2001 Budapesti Kamaraszínház Tivoli – Világosító
1996- 1999 Budapesti Nemzeti Színház – Világosító

Munkák fénytervezőként és fénytechnikusként:

Concerto – fény
Bemutató: 2008. november 21. Közép-Európa Táncszínház
Koreográfus: Hámor József

a SZATÍR – fény
Bemutató: 2008. szeptember 27. Mu Színház
Koreográfus: Gergye Krisztián

Melankólia – fény
Bemutató: 2008. május 23. Trafó
Koreográfus: Gergye Krisztián

Numquam – fény
Bemutató: 2008. február 22.
Koreográfus: Katona Gábor

T.E.S.T. II. – fény
Bemutató: 2008. február 8. Közép-Európa Táncszínház
Koreográfus: Gergye Krisztián

Altera Pars – A Másik érintett fél – fény
Bemutató: 2007. december 14. Közép-Európa Táncszínház
Koreográfus: Virág Melinda

Karaván – fény, hang
Bemutató: 2007. október 27. Közép-Európa Táncszínház
Koreográfus Hámor József

Aréna – fény, hang
Bemutató: 2007. április 14. Közép-Európa Táncszínház
Koreográfus: Duda Éva

kilencvenkilencperc – fény
Bemutató: 2007. február 7. Nemzeti Táncszínház
Koreográfus: Gergye Krisztián

Nulla Celsius – fény
Bemutató: 2006. november 17. Közép-Európa Táncszínház
Koreográfus: Katona Gábor

Káin-Ábel – fény
Bemutató: 2005. december 20. Közép-Európa Táncszínház
Koreográfus: Horvát Csaba

Cédrus – fény
Bemutató: 2004. március 31. Millenáris Teátrum
Koreográfus: Tanaka Min

Születési hely, idő:
Dunaújváros, 1968.12.17.

SZAKMAI TEVÉKENYSÉG:
2012. január 1-től Bethlen Téri Színház
• koordinációs menedzser

2007. szeptembertől Közép-Európa Táncszínház
• PR menedzser, koordinátor

2002. július – 2007. május Millenáris Kulturális Programiroda Kht. / Jövő Háza Központ Kht.
• művészeti titkár, programszervezési asszisztens

2002. február – május Millenáris RT
• művészeti titkár

2001. június – december Pentaton Koncert- és Művészügynökség
• külső munkatárs

1998. december – 2000. december Közép-Európa Táncszínház
• táncművész
Szarvashajnal (Horváth Csaba)
Tűzugrás (Horváth Csaba)
Anna Karenina pályaudvar (Énekes István)
Magyarok kertje (Énekes István)
Hétrőfös visszatér (Molnár Éva)
Raszputyin az ördög (Szögi Csaba, Köllő Miklós)
Magyar rapszódiák (Szögi Csaba, Köllő Miklós)

1993 – 2002. május Budapesti Kamaraszínház
• koreográfus asszisztens, tánckarvezető, tánckari tag
Nem élhetek muzsikaszó nélkül
Vértestvérek
Piaf
Volt egyszer egy kupleráj Texasban
Handa-banda

1988. október – 1996 Közép-Európa Táncszínház
• táncos
Egy kiáltás képei (Bognár József, Énekes István, Janek József, Szögi Csaba)
Tanulmány a nőkről (Bognár József)
Állami lábszínház (Énekes István, Jóna István, Szögi Csaba)
Mesenincs királyfi (Zalán Tibor – Pásztor Attila, Janghy B. Zita)
Zsiványok meséje (Bognár József, Janek József, Juronics Tamás, Mosóczi István)
A vérnősző barom visszatér (Énekes István)
Pólusok (Szigeti Károly, Kricskovics Antal)
Hová, hová Hétrőfös? (Janghy B. Zita)
A Hétszünyű Kapanyányi Monyók igaz történetei (Énekes István, Szögi Csaba)
Luna (Philippe Jamet)
Tánc – esetek / Sebestyén Csaba /
A Sátán bálja (Köllő Miklós – Szögi Csaba)

JELENTŐSEBB RENDEZVÉNYEK:
2004, 2005, 2006 Millenáris
• Filmszemle
• Budapesti Tavaszi Fesztivál
2007-től Közép-Európa Táncszínház, Bethlen Téri Színház
• Nemzetközi Monotánc Fesztivál
• Sissi Őszi Tánchét
• Vendégváró Fesztivál

SZÍNHÁZI MUNKÁK:
Millenáris Park 2001
• Háry János produkció – rendezőasszisztens (rendező: Selmeczi György)
Budapesti Kamaraszínház – rendező-munkatárs
• Piaf, Volt egyszer egy kupleráj Texasban, Handa-banda
Párizs gyermekei (Markó Iván)
Jézus az ember fia (Markó Iván)
Szent Margit legenda (Bombicz – Kiss – Demcsák)
Bánk bán (Iglódi István – Énekes István)
Kolombusz (Novák Ferenc – Gajdos József)
La Mancha lovagja (Iglódi István – Énekes István)
Cigányszerelem (Vámos László – Gajdos József)
J. F. K. (Koltai Gábor – Juronics Tamás)
Sardaffass, a hímboszorkány (Vidnyánszky Attila – Énekes István – Szögi Csaba)
Párizsi Divat (József Attila Színház)
Made in Hungária (Szegedi Szabadtéri Színpad)
Iphigeneia Auliszban (Radnóti Színház)

EGYÉB MUNKÁK:
1987-1988 Móricz Zsigmond Ének-zenei Általános Iskola, Dunaújváros
• néptánc oktató
1991-1992 Budapesti Dagály utcai Gyermekház
• néptánc oktató

TANULMÁNYOK:
• Eötvös Lóránt Tudomány Egyetem – Tanító és Óvóképző Főiskolai Kar
non-profit menedzsment / művelődésszervező
• Rudas László Közgazdasági Szakközépiskola, Dunaújváros
szakképesített könyvelő, vállalati tervező és statisztikus
• Móricz Zsigmond Ének-zenei Általános Iskola, Dunaújváros

EGYÉB TANULMÁNYOK:
1995-1997 Modern Tánc Pedagógus Képző, Budapest
• moderntánc oktató – Táncpedagógusok Országos Szövetsége tanúsítvány

DÍJAK, ELISMERÉSEK:
• Magyar Ezüst Érdemkereszt (2018)

Születési dátum: 1989. június 15

 

Tanulmányok:
▪ Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem, Művelődésszervezés – mesterképzés ( 2012 – 2014 )
▪ Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem, Koreográfia szak ( 2009 – 2012)
▪ “Petru Maior” Iskolaközpont, Szászrégen ( 2005 – 2009 )
▪ „Petru Maior” Iskolaközpont, Szászrégen ( 1996 – 2004 )

 

Képzések:
◦ George Enescu zeneiskola (hegedű), Szászrégen ( 1996 – 2004 )
◦ Versenytánc („Dansul Viorilor” táncklub), Szászrégen ( 1999 – 2005 )
◦ Néptánc (Biborka néptáncegyüttes), Marosfelfalu ( 2007 – 2012 )

 

Továbbképzések:
▪ Hip-Hop Kurzus (Duda Éva – 2010 )
▪ Táncelméleti Kurzus (Bodor Johanna – 2011 )
▪ Kortárs Balett Kurzus (Simon István – 2011 )
▪ Kortárs Tánc Kurzus (Szabó Réka – 2011 )
▪ Kortárs Tánc Kurzus (Bicskei István – 2011 )
▪ Amerikai Jazz Kurzus (Kézér Gabriella – 2012 )
▪ V. Euphoria Intenzív Nyári tánctábor, Csíkszereda ( 2012 )
-Dubstyle (Rebecca Murphy)
-Argentin Tango (Kulik Johanna & Josip Bartulovic)
-Kortárst tánc (Bordás Attila)
-Kortárst néptánc (Bordás Attila)
-Urban Dance (Szabó Norbert)
▪ Kortárs Tánc Kurzus (Yael Orni – 2013)
▪ CAMP Mozgásművészeti és kortárstánc tábor, Sepsiszentgyörgy (2017)
-Kortárs tánc (Dabóczi Dávid)
-Kortárs tánc (Rusu Andor)
-Kortárs tánc (Bordás Attila)

 

Versenyek:
Országos és Nemzetközi Sporttánc versenyek :
• Romániai Bajnokságok I., II., III. hely (1999 – 2004),
• Wels – Ausztriai Bajnokság III., V. hely (2003),
• San Diego, Palm Desert – Amerikai Egyesült Államok II. hely (2004)

 

Szakmai tapasztalat:
(Táncos/szerepek)
2010 – 2011
• Maros Művészegyüttes (Marosvásárhely)

2011
• Antigoné – Rendező: Harsányi Zsolt, Koreográfus: Kis Luca Kinga (Marosvásárhely, Stúdió Színház)

2012
• Midnight Tango – Koreográfus: András Lóránt (Marosvásárhely)
• My fair lady – Rendező: Harsányi Zsolt, Koreográfus: Bodor Johanna (Marosvásárhely, Nemzeti Színház)

2013
• MiVolt – Koreográfus: Antal József (Marosvásárhely)
• A lepkegyűjtő – Koreográfus: Bloj Mihai (Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem)
• Carmen – Koreográfus: Bezsán Noémi (Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem)
• Moulin Rouge – Koreográfus: Zaiba Anikó (Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem)
• Az emberke tragédiája – Rendező: Kovács Levente (Marosvásárhely, Ariel Ifjúsági és Gyermekszínház)
• The Third – Koreográfus: Gothárd Veronika (Marosvásárhely)

2014
• Tóték – Koreográfus: Márton Rita (Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem)
• Veronika meg akar halni – Koreográfus: Gothárd Veronika (Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem)
• A lecke – Koreográfus: Györfi Csaba (Marosvásárhely, András Lóránt Társulat)
• Dirty Dancing – Koreográfus: Nagy Orsolya (Marosvásárhely, András Lóránt Társulat)
• Sztrodzsegon – Rendező: Sebestyén Aba, Koreográfus: Györfi Csaba (Marosvásárhely, Stúdió 2.1.)

2016
• Órák – Koreográfus: Vetési Orsolya (Marosvásárhely, András Lóránt Társulat)

2017
• Next – Koreográfus: Dabóczi Dávid (Marosvásárhely, András Lóránt Társulat)
• Lázálom – Koreográfus: András Lóránt (Marosvásárhely, Stúdió Színház)
• Femme – Koreográfus: Bezsán Noémi (Marosvásárhely, András Lóránt Társulat)
• Macbeth – Rendező: Keresztes Attila, Koreográfus: Dabóczi Dávid (Marosvásárhely, Nemzeti Színház)

2018
• Jób története – Koreográfus: Kányádi György (Marosvásárhely, András Lóránt Társulat)
• Lesz – Koreográfus: Joó Renáta (Marosvásárhely, András Lóránt Társulat)
• Connect – Koreográfus: Szabó Franciska (Marosvásárhely, András Lóránt Társulat)

2019
• Farida – Koreográfus: Macaveiu Blanka (Marosvásárhely, András Lóránt Társulat)
• Cabaret – Rendező: Béres Attila, Koreográfus: Bodor Johanna (Tatabánya, Jászai Mari Színház)
• A feleségem története (Film) – Rendező: Enyedi Ildikó. (Bemutató 2020 szeptember)

(Rendezés/koreográfia)
2012
• A bál – Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem

2013
• Az emberke tragédiája – Rendező: Kovács Levente, Koreográfus-asszisztens: Deák Orsolya, Marosvásárhely, Ariel Ifjúsági és Gyermekszínház

2014
• Csak egyszer – Koreográfus: Bodor Johanna, Koreográfus-asszisztens: Deák Orsolya, Marosvásárhely, Stúdió Színház

2016
• Anul dispărut 1996 (Az eltűnt év 1996) – Rendező: Ana Mărgineanu, Koreográfus: András Lóránt, Koreográfus-asszisztens: Deák Orsolya (Piatra Neamţ/Karácsonkő)

2017
• Lázálom – Koreográfus: András Lóránt, Koreográfus-asszisztens: Deák Orsolya, Marosvásárhely, Stúdió Színház
• Twist Olivér – Rendező: B. Fülöp Erzsébet, Koreográfus-asszisztens: Deák Orsolya, Dabóczi Dávid, Marosvásárhely, Stúdió Színház
Pedagógiai tevékenységek:

I. Sporttánc–oktatás : – I – VIII osztály, Nyárádremete ( 2009 – 2010 )
– Tanfolyam kezdőknek, Marosvásárhely ( 2011 – 2012 )
– Műhelymunka, Székelyudvarhely ( 2013 )

II. Néptánc oktatás: – Kalangya Néptáncegyüttes, Szászrégen ( 2010–2011)
– Óvoda, Marosvásárhely ( 2011 – 2012 )

III. Színpadi Tangó kezdőknek: András Lóránt Társulat, Marosvásárhely (2017)
IV. Flamenco kezdőknek: András Lóránt Társulat, Marosvásárhely (2017)
V. Kontakt és kontakt-improvizáció kezdőknek: András Lóránt Társulat, Marosvásárhely (2017)