WIEDERKEHR, vagyis Visszatérés címmel mutatja be előadását a németországi székhelyű Totalitarian Body Kollektiv a SŐT7-en. Anton Rudakov koreográfus és Insa Griesing fénytechnikus a kollektív tapasztalásról, a világpolitika színpadának hatásairól, és a darabba épülő emlékekről osztott meg velünk néhány gondolatot.   

A SŐT7 egy nemzetközi táncfesztivál, ahol a produkciók nemcsak bemutatkozhatnak, hanem inspirálódhatnak is. Ti mit hoztok a többieknek, miben vagytok mások? 

Munkánk során a táncot előadói elemekkel és élőzenével ötvözzük. Fontos számunkra, hogy a csapat minden művészének teret adjunk valami új kipróbálásához. A táncosok, énekesek és zenészek így előadókká válnak, akik új kihívásokkal néznek szembe, és együtt fedezik fel a határaikat. A WIEDERKEHR-ben életrajzi és kollektív emlékeket használunk az újratapasztalás mechanizmusainak és stratégiáinak feltárására. Hangok, mozgások és tárgyak közepette egy táncelőadás jön létre, amely ambivalens asszociatív tereket nyit meg. Ezekben a terekben a művészek és nézők szembesülnek a kudarc pillanataival, amik törékenyek és amikben hirtelen felbukkanhat a férfiasság is. Egy olyan izgalmas estét hozunk nektek, ami néhány embert majd mélává tesz, míg másokat megrémít. 

Mit vártok leginkább a SŐT7 fesztiválban?  

Nagyon várjuk a más művészekkel való eszmecserét és az új, izgalmas nézőpontokat, témákat és perspektívákat. Ez hatalmas fejlődési lehetőség számunkra. Nagyon izgatottak vagyunk a magyar közönség miatt is, és hogy a WIEDERKEHR milyen érzelmeket, asszociációkat vált ki belőlük, hiszen a közönség meghatározó és mindig az új szereplő az előadásban. Nagyon örülünk, hogy részesei lehetünk a SŐT7-nek, és, hogy láthatjuk a varázslatos Budapestet! 

A WIEDERKEHR egy viszonylag fiatal előadás, amelyben az emlékek fontos szerepet játszanak. Az elmúlt kéév, valamint a fesztivál élményei is beépülnek majd a darabba? 

Abszolút! Az elmúlt két évben sűrűn követték az események egymást világszerte, és a világpolitika színpada sem hagy minket hidegen. Megváltoztatja a közönség perspektíváját is, amit újra és újra észreveszünk a táncelőadás közbeni reakciókban és a műsor utáni beszélgetésekben. De, az elmúlt két év bennünk is nyomot hagyott. Öregedtünk, és néhányan családot alapítottak. Maciej Beczek új táncos csapatunkban, aki új energiát és tánctechnikát visz az előadásba. Az előadó-művészet szerves folyamatának és nagy ajándékának tekintjük, hogy a darab folyamatosan mozog és változik.