Jónás Zsuzsa

Képzésvezető, koreográfus

 

SZAKMAI MÚLT:
1988-1991 DEBRECENI CSOKONAI SZÍNHÁZ

Képzés : klasszikus balett
balettmester : Poroszlay Éva,  Majoros István

1993-1996 PÉCSI MŰVÉSZETI SZAKKÖZÉPISKOLA
Balettmesterek : Uhrik Dóra,  Rónai Márta

1996 -1998  MAGYAR FESZTIVÁL BALETT
Vezető: Markó Iván
Bolero – Markó Iván
Nap szerettei – Markó Iván
Magányos zongora – Markó Iván
A dzsungel – Markó Iván
Menyegző – Markó Iván

1998 – 2000 BUDAPEST TÁNCSZÍNHÁZ / Magyarország – Budapest
Művészeti vezető: Földi Béla
Bocs – Földi Béla
Metszetek  –  Földi Béla
Jazz – sekt  –  Földi Béla
Fehér lótuszok  – Egerházi Attila
Négy évszak – Egerházi Attila
The Time Of The Fidle – Neel Verdoorn
In a Row – Neel Verdoorn
Triplex – Frenák Pál
Semmi és soha – Juronics Tamás
Védd magad, európai! – Raza Hammadi
Szavanna – Raza Hammadi

2000 – 2001  DJAZZEX / Hollandia – Den Haag
Igazgató: Glenn Van Der Hoff
Concert D. – Neel Verdoorn,,Thomas Noone, Randall Scott, Annabelle Ochoa, Jappe Claes

2001 – 2006 BALLET JAZZ ART /Franciaország – Párizs
Művészeti vezető : Raza Hammadi
Les Soeurs Bronte – Raza Hammadi
Para Bongo – Raza Hammadi
Savanna – Raza Hammadi
Entre Dos Aquas – Robert North
Matisse – Robert North
Boom-Boom – Robert North

2001 -2003 ESPACE PLEIADE / Franciaország – Párizs
Képzés : Táncpedagógia /diplome d’etat/

2004. COMPAGNIE RESONANCE /  Franciaország – St.Chamond
Művészeti vezető : Kada Ghodbane/ Raza Hammadi/
A Propos – Kada Ghodbane
Avers – Miquel Lopez
Silencio – Miquel Lopez

2005. LA HORDE COMPAGNIE / Franciaország – Marseille
Művészeti vezető:  Luc M. Eyraud
Exit Deux  – Luc M. Eyraud,  Jónás Zsuzsa

2006.  BUDAPEST TÁNCSZÍNHÁZ
Művészeti vezető: Földi Béla
Rövidre Vágva – Fodor Zoltán

2006. DREAM TEAM SZÍNHÁZ
Művészeti vezető : Balázs Mari
Masculinarium – Balázs Mari

2006. SZEGEDI KORTÁRS BALETT
Művészeti vezető : Juronics Tamás
Újvilág – Juronics Tamás

2006.  MÁNDY ILDIKÓ TÁRSULATA / Magyarország – Budapest
Rendező : Mándy Ildikó
AD – Jónás Zsuzsa,  Mándy Ildikó

2007.  GANGARAY TÁNCSZÍNHÁZ / Magyarország – Budapest
Vezető : Hámor József
Requiem – Hámor József

2007.  FRINGE FESZTIVÁL/Magyarország – Budapest
Rendező : Babits Antal
Jelen-lét – Jónás Zsuzsa, Baranyai Balázs

2007.  INSPIRÁCIÓ / Magyarország-Budapest
Rendező: Gergely Attila
Gyöngyszemek, a tű fokán – Gergely Attila

2007. FRENÁK PÁL / Magyarország – Budapest
Koreográfus: Frenák Pál
KÁOSZ, INTIME – Frenák Pál

2007.ROBERT NORTH-RAZA HAMMADI / Franciaország – L OPERA DE VICHY

Koreográfus: Robert North
Jeune Fille Et La Mort
Entre Dos Aquas
Boom Boom

2007. SZEGEDI KORTÁRS BALETT / Magyarország – Szeged
Igazgató: Pataki András
Koreográfus: Juronics Tamás, Hattyúk tava
Koreográfus: Duda Éva, Tudattalan

2009-2012 DUDA EVA / Magyarország – Budapest
Lunatika, Rumble, Overdose, Faun,

2010 – Közép-Európa Táncszínház
Vihar – társalkotó
Visszavonhatatlan – koreográfus

2009 – PR-Evolution /Vezető: Nemes Zsófia  /2me-Merengők/
2011 Retour au Noir /Koreográfus: Lionel Hoche
2012 Whirling / Alkotók /Jónás Zsuzsa, Eleonore Valere
2012 – Feledi project/Phypacom, Le Villi
2016 –Miskolc Balett /Tréningvezető
2017 – Miskolci Balett – GG Tánc Eger /Anna Karenina/ Velekei László,Győri Balett
2018 – Győri Balett –Pianoplays/Julie kisasszony/ Velekei László
2018 – Feledi project Orfeus
2018 – Közép-Európa Táncszínház Képzésvezető

Díjak:

2008 Évad Legjobb Női Táncművésze Nívódíj
2010  Évad Legjobb Női Táncművésze Nívódíj
2011. Harangozó – díj
2011. A Legjobb Első Koreográfia díja a XIV. Kortárs  Összművészeti Találkozón,, a Visszavonhatatlan c. előadásért
2011. Fülöp Viktor alkotói ösztöndíj

Fesztiválok

1996. Bayreuth-i Fesztivál  (Bayreuth – Németország) Parsifal – Markó Iván
1998. Világkiállítás  (Lisszabon – Portugália) Bolero, Nap szerettei – Markó Iván
2000. Tavaszi Fesztivál (Budapest – Magyarország) Metszetek – Földi Béla
2001. Győri Táncfesztivál (Győr – Magyarország) Jazz-sekt – Földi Béla
2004. Lyon-i fesztivál (St. Etienne – Franciaország) Entre Dos Aquas – Robert North, Boom-Boom – Robert North, Creation – Miquel Lopez
2004. Olimpiai Játékok (Athen – Görögország) The Birds – Balett Jazz Art
2005. Avignon-i Fesztivál (Avignon – Franciaország) Exit Deux – Luc M. Eyraud
2005. Jazz Fesztivál (Carre Du Perche – Franciaország) Entre Dos Aquas – Robert North, Les Soeurs Bronte

Kurzusok (vettem):
Bretus Mária – klasszikus balett / Budapest – Magyarország
Lőrinc Katalin – Graham technika / Budapest – Magyarország
Panja Flaender – kortárs / Budapest – Magyarország
Joseph Tmim – kortárs / Rotterdam – Holland, Budapest – Magyarország
Neel Verdoorn – kortárs / Den Haag – Holland
Angelin Preljocaj – modern / Avignon – France
Miquel Lopez – Horton technika / St. Etienne – France
Andrej Glegolski – klasszikus balett / Paris – France
Matt Mattox – Mattox technika / Paris – France
Eleonore Valere Contemporary   -Antony Lacky, puzzle work, improvization
Robert Olivan floorwork
Wim Vandekeybus
Wyane McGregor
Ndt-classic
Akhram Khan
etc…

Koreográfia:

Közép Európa Táncszínház/Vihar, Visszavonhatatlan, – Limitway/

Asszisztencia:

Pécsi Balett /Sakk Játékos/- Miskolci Balett /Velekei László-Anna Karenina,Julie kisasszony,Romeo és Júlia,

Győri Balett/Pianoplays

Képzésvezetés-Óraadó:

Franciaország
Dv8 company contemporary in Trafo
Budapest Balett
Mu Terminal
Duda Eva
Közép Európa Táncszínház
Budapest Táncszínház
Pécsi Balett
Szegedi Kortárs Balett
Budapest Tánciskola
Miskolci Balett
GGTánc Eger
Yoga oktató-Eywa yoga flow ,yoga pszihológia