Jónás Zsuzsa

Koreográfus

Név: JÓNÁS ZSUZSA
Születési idő: 1978. 09. 06
Születési hely: Debrecen
Magasság: 178 cm
Szem színe: barna
Testsúly: 58 kg

SZAKMAI MÚLT:

1988-1991 DEBRECENI SZÍNHÁZ / Magyarország – Debrecen
képzés: klasszikus balett
balettmester: Poroszlay Éva

1992-1996 PÉCSI MŰVÉSZETI SZAKKÖZÉPISKOLA / Magyarország – Pécs
képzés: színpadi táncos
balettmesterek: Ulrik Dóra, Rónai  Márta

1996-1998 MAGYAR FESZTIVÁL BALETT / Magyarország – Budapest
igazgató-koreográfus: Markó Iván
koreográfiák:  Bolero – Markó Iván
Nap szerettei – Markó Iván
Magányos zongora – Markó Iván
A dzsungel – Markó Iván
Menyegző – Markó Iván 

1998-2001 BUDAPEST TÁNCSZÍNHÁZ / Magyarország – Budapest
művészeti vezető: Földi Béla
koreográfiák:  Bocs – Földi Béla
Metszetek – Földi Béla
Jazz-sekt – Földi Béla
Fehér lótuszok – Egerházi Attila
Négy évszak – Egerházi Attila
The Time Of The Fidle – Neel Verdoorn
In a Row – Neel Verdoorn
Triplex – Frenák Pál
Semmi és soha – Juronics Tamás
Védd magad, európai! – Raza Hammadi
Szavanna – Raza Hammadi

2001-2001 DJAZZEX / Holland – Den Haag
igazgató-koreográfus: Glenn Van Der Hoff
koreográfiák:  Concert D. –    Neel Verdoorn, Thomas Noone, Randall
Scott, Annabelle Ochoa, Jappe Claes

2001-2004 BALLET  JAZZ ART / France – Paris
igazgató-koreográfus: Raza Hammadi
koreográfiák:   Les Soeurs Bronte – Raza Hammadi
Para Bongo – Raza Hammadi
Savanna – Raza Hammadi
Entre Dos Aquas – Robert North
Matisse – Robert North
Boom-Boom – Robert North

2001-2003 ESPACE PLEIADE / France – Paris
képzés: táncpedagógia
mester: Raza Hammadi

2004-2004 COMPAGNIE RESONANCE / France – St.Chamond
igazgató-koreográfus: Kada Ghodbane
koreográfiák:  A Propos – Kada Ghodbane
Avers – Miquel Lopez
Silencio – Miquel Lopez

2005-2005 LA HORDE COMPAGNIE/France-marseille
igazgató-koreográfus: Luc M. Eyraud
koreográfia:    Exit Deux – Luc M. Eyraud, Jónás Zsuzsa (!)

2006- BUDAPEST TÁNCSZÍNHÁZ / Magyarország – Budapest
művészeti vezető: Földi Béla
koreográfia:    Rövidre Vágva – Fodor Zoltán

2006- DREAM TEAM SZÍNHÁZ / Magyarország – Budapest
művészeti vezető: Balázs Mari
koreográfia: Masculinarium – Balázs Mari

2006- SZEGEDI KORTÁRS BALETT / Magyarország – Szeged
művészeti vezető: Juronics Tamás
koreográfia: Újvilág – Juronics Tamás

2006- MÁNDY ILDIKÓ TÁRSULATA/Magyarország-Budapest
rendező: Mándy Ildikó
koreográfia:    AD – Jónás Zsuzsa, Mándy Ildikó

2007- GANGARAY TÁNCSZÍNHÁZ / Magyarország-Budapest
művészeti vezető:Hámor József
koreográfia: REQUIEM- Hámor József

2007-  FRINGE FESZTIVÁL / Magyarország-Budapest (folyamatban)
rendező: Babits Antal
koreográfia: JELEN-LÉT- Jónás Zsuzsa, Baranyai Balázs

2006-2011 a Közép-Európa Táncszínház / Magyarország – Budapest
Képzésvezető

Koreográfiái

2010 Visszavonhatatlan / Közép-Európa Táncszínház /
2010 Vihar / Közép-Európa Táncszínház / alkotótársak Gergye Krisztián, Hámor József, Virág Melinda

Díjak

2008 Az Évad Legjobb Női Táncosa – Magyar Táncművészek Szövetsége
2010 Az Évad Legjobb Női Táncosa – Magyar Táncművészek Szövetsége
2011 Fülöp Viktor alkotói ösztöndíj
2011 Harangozó Gyula díj
2011 Visszavonhatatlan – A XIV. Kortárs Összművészeti Találkozó, A TÁNC Fesztiválja, A legjobb első koreográfia díja

Fesztiválok

1996 Bayreuth-i Fesztivál (Bayreuth – Németország)
Parsifal – Markó Iván

1998 Világkiállítás (Lisszabon – Portugália)
Bolero, Nap szerettei – Markó Iván

2000 Tavaszi Fesztivál (Budapest – Magyarország)
Metszetek – Földi Béla

2001 Győri Táncfesztivál (Győr – Magyarország)
Jazz-sekt – Földi Béla

2004 Lyon-i fesztivál (St. Etienne – Franciaország)
Entre Dos Aquas – Robert North
Boom-Boom – Robert North
Creation – Miquel Lopez

Olimpiai Játékok (Athen – Görögország)
The Birds – Salem Hammadi

Avignon-i Fesztivál (Avignon – Franciaország)
Exit Deux – Luc M. Eyraud

Jazz Fesztivál (Carre Du Perche – Franciaország)
Entre Dos Aquas – Robert North
Les Soeurs Bronte – Raza Hammadi

Kurzusok (vettem):

Angelus Iván – partnering / Budapest – Magyarország
Bretus Mária – klasszikus balett / Budapest – Magyarország
Lőrinc Katalin – Graham technika / Budapest – Magyarország
Panja Flaender – kortárs / Budapest – Magyarország
Joseph Tmim – kortárs / Rotterdam – Holland, Budapest – Magyarország
Neel Verdoorn – kortárs / Den Haag – Holland
Raza Hammadi – art jazz / Paris – France, Budapest – Magyarország
Földi Béla – jazz / Budapest – Magyarország
Angelin Preljocaj – modern / Avignon – France
Miquel Lopez – Horton technika / St. Etienne – France
Andrej Glegolski – klasszikus balett / Paris – France
Matt Mattox – Mattox technika / Paris – France

Kurzusok (adtam):

Több helyen Franciaországban
Budapest Táncszínház

Kurzusok (adok):
Budapest Balett
Közép-Európa Táncszínház
MU Terminál
Továbbá a saját táncművészeti iskolámban Budapesten (folyamatban)